Gry

Teraz można grać w Doom Eternal na...lodówce. A na iPadzie wciąż nie

Paweł Winiarski
Teraz można grać w Doom Eternal na...lodówce. A na iPadzie wciąż nie
9

Nie, to nie Skyrim - a pewnie część z Was właśnie tego by się spodziewała. W końcu w pewnym momencie było tej gry tak dużo na różnych platformach, że żartowano właśnie o lodówce. Ale to nie są żarty i w Dooma faktycznie można zagrać na lodówce Samsunga. Jak?

Jak zagrać w Dooma na lodówce Samsunga - poradnik krok po kroku

Potrzebujecie:

  • lodówki Samsunga
  • Xbox Game Pass z xCloud, czyli "Granie w chmurze"
  • pad

I to tyle. Jeden z użytkowników Instagrama zrobił coś dziwnego, ale jak widać działającego. Uruchomił na lodówce Samsunga androidową wersję aplikacji Xbox Game Pass, a następnie włączył Doom Eternal. Zadziałało, choć urządzenie ma pionowy ekran. Okazuje się jednak, że aplikacja ogarnęła temat i wyświetliła grę w pozycji poziomej jedynie na części wielkiego ekranu. Jak rozumiem, wystarczyło już tylko podłączyć pada i oddać się festiwalowi zabijania demonów.

https://www.instagram.com/p/CGQoq2HpHKS/?igshid=1i9xi737tb5gx

Grać w chmurze od Microsoftu można grać na lodówce, a nie można na iPadzie i iPhonie

To jest dopiero zabawne. Niby zapowiedziano, że usługa Project xCloud będzie dostępny na sprzętach Apple, to jednak cały czas ich użytkownicy nie mogą skorzystać z dobrodziejstw grania w chmurze w produkcje z Xbox Game Pass. A szkoda, bo choć telefon nie jest do tego najlepszy, to jednak iPady jak najbardziej. Mam nadzieję, że temat zostanie szybko rozwiązany, bo sam chętnie sprawdziłbym kilka gier na swoim iPadzie.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu