Internet

Domena .tech cieszy się coraz większą popularnością [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Domena .tech cieszy się coraz większą popularnością [prasówka]
6

Rośnie zainteresowanie adresami internetowymi z końcówką .tech. Rejestrują ja firmy technologiczne, startupy, a także blogerzy i youtuberzy.

Domena .tech zaskakująco popularna


Adresy z końcówką .tech można rejestrować dopiero od roku i już stały się one piątą najczęściej wybieraną domeną. Na świecie zarejestrowano już 141 tys. tego typu domen. W Polsce mniej, bo jedynie 936. W sumie domena jest rejestrowana w 169 krajach. Najczęściej w USA, Europie, Japonii i Australii. Zazwyczaj wybierają ją firmy działąjące w segmencie IT, startupy, blogerzy i youtuberzy, a także startupy. Domena .tech należy do grupy nTLD, a więc nowego typu domen powstałych przed rokiem i będących odpowiedzią na malejącą liczbę nazw z końcówkami .com itp.

Huawei z dużą premierą na IFA 2016

Chińczycy już potwierdzili swoją obecność na targach IFA 2016. A to oznacza również dużą premierę. Koncern nie ujawnia jeszcze o czym konkretnie mowa, ale możemy się spodziewać, że będzie to najprawdopodobniej nowy smartfon z linii Mate. Przed rokiem w Berlinie pokazano model Mate 8, który ostatecznie debiutował jednak kilka miesięcy później. Tym razem może być podobnie. Niewykluczone jednak, że koncern ma jakieś asy w rękawie, którymi zaskoczy.

Google Cast v3

Prezentowany podczas konferencji Google I/O Google Cast w wersji 3 właśnie debiutuje. Nowe wydanie to przede wszystkim usprawnienia dla deweloperów, którzy będą teraz potrzebowali znacznie mniej czasu na implementację tego rozwiązania. Ponadto ma ono oferować bardziej spójny i jednolity interfejs, a także pozwalać na jednoczesne łączenie się z szerszą gamą urządzeń.

Taki ma być nowy TouchWiz?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b1JPxiNWuLo

W sieci pojawiło się wideo, na którym prezentowany jest odświeżony interfejs TouchWiz. Spekuluje się, że nowa wersja trafi do urządzenia Galaxy Note 7, którego premierę zaplanowano na najbliższe miesiące (a może nawet tygodnie). Jak Wam się podoba?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Internetdomenywww