Felietony

Dokładnie na takie Far Cry 5 czekałem

Paweł Winiarski
Dokładnie na takie Far Cry 5 czekałem
10

Były spekulacje, były wycieki, jest i pierwszy pełnowymiarowy zwiastun. Obawialiście się, żę Far Cry 5 będzie kopią Far Cry 4, tak jak czwórka była trójką z innych szatach? Wygląda na to, że ta świetna seria znów nas zaskoczy.

Nie będzie dzikiego zachodu, o którym jakiś czas temu plotkowane. Nastawcie się jednak na "rednekowe" klimaty. Dla mnie bomba.

Jeśli przyjrzycie się dokładniej zwiastunowi, zobaczycie że Far Cry 5 wprowadzi do serii kilka nowości. Między innymi samoloty, którymi będzie można swobodnie latać. Będzie ponadto mocno krajoznawczo, z uwagi na rejon który przyjdzie nam odwiedzić. Północnozachodnie USA to  zarówno parki, jak i Góry Skaliste. Hope Country, w położonym przy granicy z Kanadą stanie Montana.

W Far Cry 5 przyjdzie nam wcielić się w szeryfa, zmierzymy się z dziwną rodziną fanatyków religijnych znaną jako Eden's Gate. Zagramy na PlayStation 4, Xboksie One i PC, ale dopiero 27 lutego 2018 roku. Wersja na PlayStation 4 otrzyma trochę dodatkowej zawartości na wyłączność, co jest efektem umowy na linii PlayStation - Ubisoft. Ale to podpowiada nawet zwiastun z oficjalnego kanału Ubisoft - chodzi oczywiście o niebieskie intro.

Nie wiemy jeszcze jakie zmiany dotkną rozgrywkę, ale zapowiedziano tryb kooperacji, w którym będzie można zaliczyć całe Far Cry 5. Ma też pojawić się edytor map, a bohatera wybierzemy w pewnym sensie sami - od nas zależeć będzie czy pogramy kobietą czy mężczyzną, wybierzemy również kolor skóry.

Far Cry to jedna z najlepszych serii Ubisoftu i mam do niej pewien sentyment. Jedynkę męczyłem na za słabym dla niej PC, w dużej mierze dla Far Cry 2 kupiłem Xboksa 360. Ostatecznie gra mnie bardziej wynudziła niż porwała. Ale potem był świetny Far Cry 3 i niesamowity Blood Dragon, a sympatia do serii wróciła. Pamiętam też Crysis, które początkowo miało być kontynuacją Far Cry, ostatecznie Crytek rozwiązał współpracę z Ubisoftem - i sami widzicie jak skończył. Seria może i miała niezłe odsłony, ale już nie istnieje, a sam Crytek też ma dość duże problemy i zamyka swoje studia.

Tak czy inaczej zwiastun Far Cry 5 wygląda świetnie i robi świetne wrażenie - trochę jak zwiastuny Rockstara. Trzymam za ten tytuł kciuki, mocno, tak zwany setting podoba mi się bardzo, nawet bardziej niż przy FC3 i FC4 i oby tytuł wyszedł jeszcze lepszy niż bardzo dobrze, poprzednie odsłony.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ubisoftfar cry