Polska

DocPlanner (Znany Lekarz) otrzymał aż 80 mln euro dofinansowania!

Grzegorz Ułan
10

To jedna z największych inwestycji w polski serwis w historii, łącznie z wcześniejszymi czterema rundami finansowania, w DocPlanner wstrzyknięto już 130 milionów euro.

Pierwsze trzy inwestycje liczone były jeszcze w złotówkach, na rozruch - 3 mln zł pod koniec 2012 roku, druga w 2014 roku 9 mln zł, a trzecia rok później - 40 mln zł.

Następna inwestycja podawana już była w dolarach - 20 mln dolarów, w 2016 roku i w całości została przeznaczona na przejęcie dużego globalnego gracza Doctoralia.com.

Dziś DocPlanner, już sam będąc wiodącą na świecie platformą do umawiania wizyt lekarskich online informuje o kolejnej inwestycji w wysokości 80 mln euro. Tę rundę finansowania przeprowadzili One Peak Partners i Goldman Sachs Private Capital Investing z udziałem aktualnych inwestorów – Piton Capital i ENERN Investments.

Piotr Radecki, Dyrektor Zarządzający ZnanyLekarz.pl:

Obecna runda finansowania pojawia się w najlepszym momencie w historii Grupy DocPlanner. Tempo wzrostu w naszym kluczowym obszarze działalności przyspiesza i widzimy coraz więcej możliwości w naszym otoczeniu, zarówno pod kątem segmentu klientów, jak i oferty produktowej. Po ostatniej rundzie mocno skupiliśmy się na dynamicznym rozwoju operacyjnym, ugruntowaniu pozycji na nowych rynkach oraz na technologii marketplace i rozwiązaniu SaaS. Obecnie chcemy się koncentrować na nowych obszarach wzrostu. To ekscytujący czas dla całej Grupy DocPlanner, pacjentów, lekarzy oraz naszych partnerów.

Na co zostanie przeznaczona tym razem ta inwestycja? Przede wszystkim na dalszą ekspansję na swoich głównych rynkach w Europie i Ameryce Łacińskiej, ale też na prace badawczo-rozwojowe nad oprogramowaniem, które dostarczają lekarzom i klinikom. Przedstawiciele firmy mówią też o kolejnych zatrudnieniach do swojego zespołu, który już liczy 1000 pracowników na całym świecie, a poszukują kolejnych 100. Nie kryją też, że część środków przeznaczą na kolejne akwizycje mniejszych firm z branży.

Przy okazji tej inwestycji DocPlanner podzielił się statystykami - aktualnie z ich rozwiązań korzysta 30 mln użytkowników na całym świecie, a każdego miesiąca odnotowywanych jest 1,5 mln rezerwacji wizyt u lekarzy, korzystających z DocPlanner. Obecnie działają w 15 krajach, w których zgromadzili już ponad 2 miliony profili lekarzy z przeszło 2,4 milionami opinii od pacjentów.

Źródło: DocPlanner.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu