Polska

W kolejnym mieście w Polsce możecie już zamawiać produkty z Carrefour bez wychodzenia z domu

GU
Grzegorz Ułan
4

Carrefour poinformował dziś, że po Warszawie i Katowicach, Kraków będzie 3 miastem w Polsce, w którym będzie można zamawiać zakupy spożywcze z tego sklepu na stronie Zakupy Codzienne.

W marcu 2018 roku, Carrefour udostępnił nowy sklep internetowy Zakupy Codzienne, dziwnym trafem miało to miejsce 6 marca, czyli 5 dni przed pierwszą niedzielą niehandlową. W moim odczuciu był to zabieg pod SEO, niemniej w pewnych okolicznościach i teoretycznie (w wolne niedziele dostawa jest możliwa, ale ciężko trafić na wolne godzinny, zamawiając towar w samą niedzielę), umożliwiający zakupy spożywcze w wolne niedziele.

Do tej pory tylko mieszkańcy Warszawy i Katowic mogli robić zakupy na stronie Zakupy Codzienne i mieć je dostarczane do domu przez kuriera w każdy dzień tygodnia, zamówić je do odbioru osobistego w wybranym sklepie albo w Coolmacie lub skorzystać z usługi Carrefour Drive.

Michał Sacha, Dyrektor Marketingu, Digital, IT, E-commerce i Usług Finansowych Carrefour Polska:

Rozszerzamy zasięg naszego e-sklepu spożywczego o kolejne, po Warszawie oraz Katowicach, miasto i debiutujemy na rynku e-grocery w Krakowie. Rozwój Carrefour Polska w segmencie internetowych zakupów spożywczych jest efektem wdrożonej i konsekwentnie realizowanej przez sieć strategii omnikanałowości. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że Polacy przekonują się do kupowania produktów spożywczych przez Internet. Liczymy, że wygodę tej formy dokonywania zakupów w Carrefour docenią także mieszkańcy Krakowa.

Teraz, również mieszkańcy Krakowa zyskają taką możliwość, ale początkowo tylko wybranych dzielnicach:

  • Prądnik Biały,
  • Krowodrza,
  • Zwierzyniec,
  • Bronowice,
  • Bronowice Wielkie,
  • Tonie,
  • Mydlniki,
  • Olszanica,
  • Bielany

Skąd tak znikoma dostępność rozwiązania w Polsce? Otóż, aby realizować koncepcję według sposobu dostarczania towarów klientom, które wymieniłem wyżej i widzicie na zrzucie ekranu ze sklepu, Carrefour musiał skorzystać z opcji sklepu dwuplatformowego, który dysponuje tzw. "dark store", a więc mamy zwykły sklep stacjonarny i przy nim magazyn (teoretycznie, praca w magazynie nie obejmuje zakazu handlu w niedzielę), razem stanowią integralną część.

Dark store funkcjonuje już w Warszawie, od lutego br. Katowicach, a obecnie również w Krakowie. Dark store w Krakowie ma około 750m2 i, podobnie jak w pozostałych miastach, znajdują się w nim produkty FMCG, które klienci zamawiają najczęściej. Reszta zamówienia, w tym produkty świeże i bio, kompletowane są w hipermarkecie.

Oprócz wymienionych dzielnic Krakowa, kolejne będą systematycznie dołączane. W przypadku zamówienia z odbiorem osobistym, gotowe zamówienie zostanie dostarczone przez pracownika sklepu w POK hipermarketu Carrefour, w Parku Handlowym Zakopianka.

Źródło: Carrefour.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: