Android

Dobra wiadomość dla użytkowników Androida i iOS - MixRadio trafił do AppStore oraz Google Play!

Jakub Szczęsny
22

MixRadio, aplikacja służąca do streamingu kanałów muzycznych przez bardzo długi czas była wręcz przyspawana do platformy Windows. Korzystałem z niej długi czas, aż nie przekonałem się do Spotify. W MixRadio ceniłem sobie możliwość spersonalizowania własnych preferencji i zdarzało się, że aplikacja p...

MixRadio, aplikacja służąca do streamingu kanałów muzycznych przez bardzo długi czas była wręcz przyspawana do platformy Windows. Korzystałem z niej długi czas, aż nie przekonałem się do Spotify. W MixRadio ceniłem sobie możliwość spersonalizowania własnych preferencji i zdarzało się, że aplikacja pozwalała mi na odkrycie nowych, nieznanych mi wykonawców, którzy odpowiadają moim gustom.

Począwszy od Lumii 800 byłem lojalnym użytkownikiem MixRadio, aż do czasu, kiedy zdecydowałem się sprawdzić Spotify. Wielu użytkowników Androida oraz iOS narzekało, iż aplikacja nie jest dostępna na ich platformach. Ta niedogodność właśnie odchodzi w zapomnienie, bowiem usługa staje się właśnie wieloplatformowa. MixRadio szuka zatem nowych dróg rozwoju.

Na szczęście nic nie zmienia się dla użytkowników bliskiej MixRadio platformy Windows. Usługodawca zapewnia, że wsparcie dla systemów Microsoftu będzie kontynuowane, a w przygotowaniu jest także aplikacja dla nadchodzącego wielkimi krokami Windows 10. Oznacza to nie tylko obecność MixRadio w Sklepie, ale także i dostępność aplikacji w telefonie wprost po wyjęciu go z pudełka.

Aplikacje dla Androida oraz iOS oferują funkcjonalność do aplikacji dostępnej dla Windows Phone oraz Windows 8.1. Usługodawca umieścił kilka nowości, w tym zupełnie nowy design, przystosowany do dziewiczych dla MixRadio platform, a także rozszerzony "mój mix" (podstawową wersję tej funkcjonalności znamy jako "Play me". Podobna funkcja ma znaleźć się w aplikacji dla Windows 10 Mobile, która zostanie zaprezentowana prawdopodobnie tuż po premierze nowej platformy mobilnej. Zdradzono także, iż aplikacje dzielą dużą część kodu między Androidem oraz iOS z wykorzystaniem Xamarina.

Partnerstwo MixRadio z HTC

MixRadio, aby mocniej wejść w świat Androida zawiązało współpracę z telefonami HTC, które dotychczas często przedstawiano jako te, które świetnie nadają się do słuchania muzyki. Stąd w telefonach od Tajwańczyków preinstalowana będzie aplikacja MixRadio. Ale to nie wszystko, propozycja będzie również zintegrowana z nakładką - HTC Sense.

Pod długim okresie nieobecności na innych platformach wreszcie użytkownicy Androida oraz iOS mogą cieszyć się świetną aplikacją do streamingu muzyki. U mnie się sprawdziła i często do niej powracam, gdy Spotify zwyczajnie mi się znudzi. Wam polecam to samo!

MixRadio dla iOS
MixRadio dla Androida
MixRadio dla Windows Phone

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu