Telekomy

Do jakiego operatora warto teraz przenieść numer na abonament?

Grzegorz Ułan
Do jakiego operatora warto teraz przenieść numer na abonament?
73

Dziś T-Mobile ogłosił w końcu wprowadzenie oferty dla przenoszących numer z darmowym pierwszym półrocznym okresem (tylko do 21 lutego). Z całej czwórki bez takiej opcji pozostał jeszcze Play (choć kojarzę, że kiedyś to mieli, poprawcie mnie proszę, jeśli pamięć mnie myli).

Niemniej nie jest to nowa opcja na rynku, ale zawsze warto o niej wspomnieć, a co więcej porównać z innymi dostępnymi ofertami.

Do poniższego porównania wybrałem jeden z abonamentów w tej samej cenie i dobrałem do niej telefon, dostępny u wszystkich operatorów - Samsung GALAXY J5.


Porównanie wygrywa Plus, mimo sporej opłaty za ten telefon, choć gdyby T-Mobile nie wprowadził (oczywiście) dodatkowej opłaty za stacjonarne, okazałby się najtańszą opcją w podsumowaniu ogólnej kwoty do zapłaty za 24 miesiące umowy.

Jeśli zależy Wam na nielimitowanym internecie w telefonie (10 GB, później zwalnia do 1 Mb/s), za 300 zł więcej rozłożone na dwa lata, polecam przyjrzeć się ofercie Play. W Orange zapłacicie najwięcej za telefon oraz mają przy tym najmniejszą paczkę danych w pakiecie. Można jednak przejrzeć inne telefony i może się okazać, że w przypadku Plusa i Orange (obaj operatorzy wprowadzili opłatę za akurat ten model z porównania) znajdziecie jeszcze tańszą opcję.

Linki do ofert biorących udział w porównaniu:

Foto SIM card on the smart phone via Shutterstock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile