Moje przemyślenia

Do darmowych rozmów Orange dorzuca darmowe WiFi

GU
Grzegorz Ułan
12

Mamy już oferty rozmów bez limitów w wykonaniu wszystkich naszych telekomów. Mówiliśmy już sporo o poszczególnych i kolejnych "przełomowych" ofertach. Nikomu się nie udało przebić w znaczący sposób pioniera tej oferty, jaką przedstawił Play. Orange też nie zachwycił, praktycznie przygotowując kolejn...

Mamy już oferty rozmów bez limitów w wykonaniu wszystkich naszych telekomów. Mówiliśmy już sporo o poszczególnych i kolejnych "przełomowych" ofertach. Nikomu się nie udało przebić w znaczący sposób pioniera tej oferty, jaką przedstawił Play. Orange też nie zachwycił, praktycznie przygotowując kolejną kopię. No może jedyna różnica to opcja z darmowymi rozmowami na stacjonarne, będąca niejako "twarzą" rebrandingu marki TP, zmieniającą się w Orange.

Samą ofertę możecie sprawdzić już na stronach Orange, ni mniej ni więcej wygląda to jak na poniższym zrzucie.

Ciekawiej jednak zapowiadają się działania towarzyszące, promujące i utrwalające nową markę, zastępującą mocno zakorzenioną w Polsce markę Telekomunikacji Polskiej. Jedną z nich jest udostępnienie bezpłatnego dostępu do WiFi w centrum Warszawy.

Pierwsze darmowe sygnały WiFi będziemy mogli "łapać" w alejce na tyłach byłych Domów Towarowych Centrum, przy każdej lampie z otaczającymi je ławeczkami.

Idąc dalej spotykamy na swojej drodze Rotundę, znane miejsce umawiania się na spotkania warszawiaków. Umiejscowiono tam spory namiot, również z dostępem WiFi.

Schodząc do podziemi przy metrze, w każdej z podziemnych alejek zachęcające hasła, do wyjścia na powierzchnię:).

Dochodząc już do samego metra natkniemy się na całą konstrukcję, przykrytą pomarańczową płachtą. W środku telebim z prezentacjami nowych ofert od Orange.

Tu też, na razie, jedynie, działa rzeczony, darmowy punkt dostępu WiFi.

Jakby połączyć te wszystkie punkty z działającym dostępem WiFi, wyjdzie nam spory teren, praktycznie całe centrum Warszawy. Podejrzewam, że podobne punkty będą uruchamiane aż do dworca centralnego. Wybór epicentrum promocji, okolice Metra Centrum, nie jest też przypadkowy, pomijając fakt, iż codziennie odwiedza to miejsce tysiące warszawiaków, w pobliżu ma się odbyć prezentacja Pucharu Europy.

Miejsce to z pewnością odwiedzi znaczna część mieszkańców, również spoza Warszawy. Podejrzewam również, że to dopiero początek akcji Orange i rozejdzie się ona na pewno poza stolicę, do innych części kraju. Tak na gorąco oceniając, to była jedyna słuszna strategia w przypadku usuwania z rynku i ze świadomości Polaków najbardziej rozpoznawalnej marki.

Dajcie znać w komentarzach, czy w Waszych miejscowościach już widać podobne działania Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

orangewifi