Moje przemyślenia

Kolejny „rewolucyjny” produkt Apple'a już za 8 miesięcy. Co to będzie?

MM
Michał Majchrzycki
25

To jest to, co fani Apple’a lubią chyba najbardziej. Zresztą nie tylko oni. Zespół Tima Cooka potrafi wytworzyć wokół swoich produktów stan - no, może nie histerii - ale często niezdrowego podniecenia. Nad czym tym razem pracuje firma z Cupertino? Rąbka tajemnicy uchylił w tej sprawie słynny francus...

To jest to, co fani Apple’a lubią chyba najbardziej. Zresztą nie tylko oni. Zespół Tima Cooka potrafi wytworzyć wokół swoich produktów stan - no, może nie histerii - ale często niezdrowego podniecenia. Nad czym tym razem pracuje firma z Cupertino? Rąbka tajemnicy uchylił w tej sprawie słynny francuski projektant, Philippe Starck.

Minęło już trochę czasu od premiery iPada 3 (przepraszam, Nowego iPada). Spekulacje na temat kolejnego iPhone’a jeszcze na dobre nie zaczęły się rozkręcać, poza tym można przypuszczać, że będzie on posiadał sporo rozwiązań przejętych z najnowszego tabletu Apple’a - np. lepszy ekran.

Dużego zamieszania nie wzbudziły też informacje o OS X 10.8 Mountain Lion. Osobiście uważam, że Apple zbyt wcześnie wypuszcza nowy system - ledwie rok po OS X Lion. W dodatku, jak na razie, Mountain Lion nie oferuje żadnych fajerwerków - ot, parę ciekawych rozwiązań przejętych z iPada. Może więc nowy produkt przyciągnie uwagę wszystkich?

No i najważniejsze pytanie - nad czym pracuje Apple? Najpopularniejszy temat to nowa telewizja. Firma z Cupertino dotychczas rozwijała „hobbystycznie” Apple TV, który jednak nie zdobył sobie wielkiej popularności. Podobno jednak Steve Jobs jeszcze przed śmiercią odkrył zupełnie nowy, oczywiście rewolucyjny, pomysł na odświeżenie zagadnienia.

To, że Apple nad czymś pracuje potwierdzają kolejne osoby. Ostatnio takie wyznanie poczynił Philippe Starck. To francuski projektant, twórca nie tylko futurystycznej wyciskarki do cytryn, ale również wielu nowoczesnych budynków, motocyklów czy urządzeń AGD.

Starck powiedział, że ostatnio współpracował z firmą Apple nad stworzeniem nowego produktu, który powinien pojawić się na rynku w przeciągu najbliższych 8 miesięcy. Wiadomość wydaje się być wiarygodna - z dwóch powodów.

Pierwszy to obsesyjna uwaga, jaką Apple przykłada do designe’u swoich produktów. Nie zdziwiłbym się, gdyby firma korzystała z pomocy najlepszych projektantów na świecie tylko po to, aby uzgodnić kilka - z punktu widzenia zwykłego użytkownika - mało istotnych szczegółów swojego produktu.

Drugi powód jest taki, że Starck już wcześniej współpracował z kalifornijską firmą. Francuski projektant przez ponad 7 lat odbywał rozmowy ze Steve’em Jobsem właśnie w sprawie produktów Apple’a. Oczywiście, nadal nie wiemy, nad czym pracuje zespół Tima Cooka, ale temat robi się coraz ciekawszy. Osobiście stawiam na telewizję, którą w nowej wersji Apple mógłby wprowadzić do sprzedaży np. przed tegorocznym świętami Bożego Narodzenia.

Źródło grafiki: Philippe Starck

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu