Nie możemy wyjść do kina czy do teatru, dlatego filmy i spektakle przychodzą do nas. VOD stoją otworem, a w ten weekend startuje godna pochwały akcja Dni Kultury na YouTube. Darmowe spektakle do obejrzenia online!
30 teatrów, kilkanaście spektakli i to wszystko na YouTube za darmo
Dzięki współpracy z 30 teatrami dla widzów przygotowano aż kilkanaście różnych spektakli do zobaczenia online. Musicie jednak być czujni, bo nie każdy z nich będzie dostępny od dzisiaj, czyli 26 marca, ale niektóre pojawią się na YouTube np. dopiero jutro. Co więcej, nie wszystkie spektakle będą online aż przez kilka dni - część trafi na YouTube tylko na 48 godzin. Większość będziecie mogli jednak oglądać aż przez tydzień i to wedle własnego upodobania, bo nie będą to transmisje na żywo, lecz zapisy do odtworzenia na żądanie. Zupełnie jak VOD.
Niesprawiedliwy tytuł i nietypowy Sherlock Holmes. Ferajna z Baker Street – recenzja
Już drugi raz mam unikalną możliwość pracy z polskimi teatrami nad ich obecnością w sieci i muszę przyznać, że obserwowanie transformacji z offline do online w tak ekspresowym tempie jest jednym z moich ulubionych doświadczeń zawodowych. Niezwykle cieszy mnie fakt, że z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru do festiwalu dołączyło 29 bardzo różnorodnych teatrów i grup teatralnych z całego kraju - 2 razy więcej niż w poprzedniej edycji - i że internauci będą mogli obejrzeć dodatkowe materiały przygotowane przez Youtuberów. Moim marzeniem jest, aby jak najwięcej fanów sztuki znalazło w bogatym festiwalowym programie coś dla siebie i było jak najbliżej teatrów. Teatry na pewno to wsparcie będą odczuwać i, miejmy nadzieję, ułatwi im to przetrwać ciężki czas rozłąki z widzami - mówi Małgorzata Krasowska, Country Manager YouTube Polska.
Dni Kultury YouTube Spektakle na życzenie do obejrzenia z własnej kanapy
Teatry biorące udział w akcji Dni Kultury YouTube
Odwiedzając adres youtubednikultury.pl zapoznacie się z opisem akcji, a także obszerną listą spektakli wraz ze skrótem fabuły. Linki prowadzące do konkretnych wideo też zostały umieszczone właśnie tam (zakładka spekakle). Dodatkowo, YouTube Polska przygotował też kilka materiałów z okazji Dni Kultury we współpracy z autorami popularnych kanałów, jak Paulina Mikuła (Mówiąc inaczej) czy Karol Paciorek (Imponderabilia). Na pierwszym z wymienionych kanałów znalazła się rozmowa z Zosią Zborowską-Wroną i Rafałem Rutkowskim na temat dykcji, a gościem Karola Paciorka był Tomasz Raczek. Ten ostatni przeprowadził też wywiady z Wojciechem Malajkatem, Justyną Sobczyk oraz twórcami sztuki “Bierki”.
Zimny, mroczny, klimatyczny. KLANGOR pokazuje, jak dobry może być polski serial
Tego typu akcje są szansą dla teatrów nie tylko na dotarcie do stałych fanów/bywalców, ale także pokazanie swoich możliwości zupełnie nowej widowni, która w teatrze mogłaby się w ogóle nie pojawić. Teraz zupełnie za darmo, bez ruszania się z domowej kanapy możemy na kompletnie dowolnym ekranie poznać jedną z wielu ciekawych historii, do czego osobiście bardzo zachęcam.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu