Telekomy

Dlaczego Polacy korzystają z ofert na kartę? Nie z tego powodu, co myślicie

Grzegorz Ułan
Dlaczego Polacy korzystają z ofert na kartę? Nie z tego powodu, co myślicie
154

Zawsze wydawało mi się, że jednym z głównych powodów wyboru ofert na kartę jest fakt, że ci co je wybierają często zmieniają ofertę. Według badania Virgin Mobile jest jednak zupełnie inaczej.

Wydawało mi się tak dlatego, iż to chyba najszybsza opcja na zmianę operatora. Wiecie, korzystam z oferty operatora X, operator Y wprowadza hiper super promocję, ciach - przenoszę się. Nawet oferty krótkoterminowe z miesięcznym okresem wypowiedzenia są tu mniej wygodne, bo trzeba czekać ten miesiąc.

Okazuje się jednak, że podstawowym czynnikiem determinującym i trzymającym tych ludzi przy ofertach na kartę jest fakt, iż nie lubią umów. Dlatego ciężko ich przekonać nawet do rewolucyjnej ofert nju z rachunkiem, mimo, że jest tu miesięczne wypowiedzenie, bo to zawsze jest to umowa.

Na drugim miejscu znalazła się odpowiedź - Płacę kiedy chcę - to chyba nie do końca? Najciekawsze oferty na kartę są chyba z włączoną opcją płatności cyklicznych, więc trzeba pamiętać o regularnym doładowywaniu konta, by było z czego ściągać w określonym dniu upłynięcia cyklu. Jedynie 2% często zmienia operatora, stąd wybór ofert na kartę.

Przemysław Perz, Senior Product Manager, Virgin Mobile:

Wbrew wielu opiniom telefon na kartę ma przed sobą jeszcze długą przyszłość. Być może model w którym funkcjonuje przejdzie do czegoś w rodzaju subskrypcji. Nie będzie to z pewnością tradycyjna subskrypcja, bo ta raczej zarezerwowana jest dla osób podpisujących umowy nie tylko na telefon, ale również na internet czy inne usługi. Z uwagi na fakt, że rynek jest bardzo konkurencyjny niedługo usługi dodatkowe, które obecne są w ofertach abonamentowych będę dostępne również w ofertach pre-paid’a.

Interesującą ciekawostką jest również fakt, że z ofert na kartę korzystają także osoby prowadzące biznes. To ma swoje potwierdzenie pod tekstami na Antyweb, gdzie często pytacie, gdy opisujemy oferty na kartę, czy w danych ofertach jest możliwości otrzymania faktury VAT.

Źródło: Virgin Mobile.

Photo: nenetus/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu