Filmy

Będziecie przytłoczeni nowościami od Disney - ogrom nowości na następne lata!

Konrad Kozłowski
Będziecie przytłoczeni nowościami od Disney - ogrom nowości na następne lata!
6

Disney+ ogłasza spory wzrost liczby subskrybentów i ambitne plany premier ponad 100 tytułów rocznie. Wśród zapowiedzi nie brakuje hitów jak nowy Indiana Jones, serial Obcy czy film o Buzzie Astralu z Toy Story.

Połączenie ofert Disney+, Hulu i ESPN sprawiło, że liczba subskrybentów rośnie jak na drożdżach. W chwili obecnej przekroczono 137 milionów abonentów - 11,5 mln przypada na ESPN+, 38,8 mln na Hulu i 86,8 mln na Disney+. Przed końcem fiskalnego roku 2024 firma przewiduje powiększenie bazy widzów do 300-350 mln. Na jakim etapie wtedy będzie Netflix mający dziś blisko 200 mln subskrybentów będąc już obecnym na wszystkich rynkach, gdzie to możliwe?

Disney+ idzie na rekord - liczby produkcji i liczby subskrybentów

Tym bardziej, że Disney zwiększa liczbę udostępnianych nowych tytułów na platformie i celem jest przekroczenie liczby 100 nowych produkcji każdego roku. To oczywiście będzie wiązało się ze zmianami w ofercie - cena za usługę wzrośnie, a poza Ameryką Łacińską, Disney+ zostanie poszerzone o katalog nowej usługi Star, która będzie uwzględniać filmy i seriale z pozostałych studiów jak Disney Television Studios, FX, 20th Century Studios czy 20th Television.

Poznaliśmy też nową cenę usługi w Europie, która wyniesie 8,99 euro miesięcznie lub 89,99 euro rocznie. Czy w takim razie polska cena miałaby wynieść 39 zł zamiast wcześniej oczekiwanych 29 zł? Całkiem możliwe, ale na konkrety musimy zaczekać. W kontekście premiery Disney+ w Polsce wspomniano tylko, że nastąpi w 2021 roku.

Disney zapowiada kilkadziesiąt seriali Marvel i Star Wars [ZWIASTUNY]

O zapowiedziach nowych filmów i seriali z Marvela oraz Star Wars pisaliśmy wcześniej, więc jeśli chcecie poznać kilkadziesiąt nowych tytułów odsyłamy Was do odrębnego wpisu, ponieważ oprócz nich Disney przygotowuje ogrom produkcji w ramach innych marek. Gotowi? To zapinajcie pasy.

Nowe filmy i animacje Disney'a. Część trafi na Disney+

Disney ogłosiło dwa projekty inspirowane już istniejącymi markami: "Beauty and the Beast" (tytuł roboczy), a w nim Luke Evans oraz Josh Gad z muzyką Alana Menkena, "Swiss Family Robinson" oraz "Percy Jackson and the Olympians". Potwierdzono powstanie 5. sezonu "Opowieści podręcznej" na Hulu, gdzie niedługo zadebiutuje 4. sezon., a także serial "Nine Perfect Strangers" z Nicole Kidman i Davidem E. Kelly.

Powstanie serial "Obcy" i 5. część przygód Indiany Jonesa

FX będzie też rozwijać serial będący adaptacją filmu "Obcy" i będzie za niego odpowiadać twórca "Fargo". W tym miejscu warto wymienić także nadchodzącą piątą i ostatnią już część Indiany Jonesa, którą nakręci James Mangold.

Trzech Spider-manów w jednym filmie! Zdumiewająca obsada Spider-Man 3!

Dla Disney+ powstanie też hybryda filmu animowanego z aktorskim pt. "Chip ‘N Dale: Rescue Rangers", film Roberta Zemeckisa z Tomem Hanksem pt. "Pinokio", a także "Piotruś Pan" z Judem Law jako Kapitan Hak i Yara Shahidi w roli Dzwoneczka. Prace trwają nad animowaną "Nocą w muzeum" i nowej odsłonie Epoki lodowcowej pt. "The Ice Age Adventures of Buck Wild". Nadchodzą aktorskie filmy "Cruella" oraz prequel do "Króla Lwa".

Nowe produkcje Pixara, w tym film o Buzzie Astralu z Toy Story

Wśród produkcji Pixara chyba najciekawiej zapowiada się film "Lightyear", który skupi się postaci Buzza Astrala. Nie jest tu jednak mowa o zabawce, którą znamy z "Toy Story", a o człowieku, na którym bazowana była zabawka. Głosu użyczy mu Chris Evans i mieliśmy okazję zobaczyć pierwszą klatkę z filmu. Doczekamy się również nowych seriali animowanych na Disney+ "Auta", "Dug Days", "Pixar Popcorn". Pamiętajcie, że 25 grudnia na Disney+ debiutuje "Co w duszy gra", które na początku przyszłego roku zawita do polskich kin.

Neo i Trinity wracają – wszystko, co już wiemy o Matrix 4

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu