Gry

W Diablo IV zagracie już w przyszłym miesiącu. Znamy szczegóły!

Piotr Kurek
W Diablo IV zagracie już w przyszłym miesiącu. Znamy szczegóły!
3

Diablo IV na sklepowych półkach pojawi się już 6 czerwca. Jednak już w przyszłym miesiącu gracze będą mieli okazję sprawdzić się w Sanktuarium. A wszystko za sprawą testów beta, do których dołączyć będą mogli ci, którzy kupili grę w przedsprzedaży.

Osoby, które zamówiły Diablo IV w przedsprzedaży otrzymają wczesny dostęp do beta-testów już 17 marca, a same testy potrwają dwa dni - do 19 marca. Natomiast w dniach 24 do 26 marca testy otworzą się dla la wszystkich chętnych graczy, którzy chcą sprawdzić, co przyniesie najnowsza odsłona serii.

Zarówno podczas weekendów z otwartą betą, jak i wczesnym dostępem do otwartej bety gracze będą mogli poznać wczesną fazę gry w Diablo IV od podszewki. Beta zapewni wam przedsmak kampanii fabularnej w ramach Prologu oraz całego Aktu I. Możecie bez ograniczeń przemieszczać się po pierwszym obszarze, Strzaskanych Szczytach. Podziwiajcie surowe krajobrazy i dziesiątkujcie piekielne hordy!

Gracze będą mieli możliwość rozwijania swoich bohaterów do 25 poziomu. Na ten moment nie wiadomo także czy wszystkie mechaniki z Diablo IV będą dostępne w czasie trwania testów beta - zarówno w ramach wczesnego dostępu, jak i otwartej bety. Twórcy podkreślają jednocześnie, że to nadal testy i mają one pomóc w wychwyceniu błędów i problemów związanych z rozgrywką, systemami i serwerami. To także dobry czas na przesłanie opinii i komentarzy dotyczących gry. Studio zapewnia, że wszystkie otrzymane opinie i sugestie zostaną przeanalizowane. Jeśli okażą się przydatne i wprowadzą daleko idące usprawnienia w rozgrywce, odpowiednie zmiany zostaną wprowadzone.

Jak zrealizować kod do bety Diablo IV w ramach wczesnego dostępu?

Kupując grę w formie cyfrowej, wczesny dostęp do otwartej bety zostanie automatycznie udostępniony na platformie, na którą dokonano zakupu. Ci, którzy decydują się na zakup wersji pudełkowej, będą musieli wykonać kilka dodatkowych korków:

  • Odwiedzić stronę diablo.com/beta i zalogować się lub stwórzcie konto Battle.net
  • Wprowadzić kod, a następnie wybrać platformę i region (jeśli dotyczy) z rozwijanego menu
  • Zweryfikować wprowadzone informacje przed kliknięciem przycisku Zrealizuj
  • Przejście na stronę z potwierdzeniem realizacji kodu będzie stanowić potwierdzenie, że kod był ważny i został prawidłowo przypisany do konta
  • U graczy PC ich konto uzyska natychmiastowy dostęp
  • Gracze konsolowi otrzymają powiązany z platformą kod do pobrania bety, który zostanie wysłany na adres e-mail powiązany z kontem Battle.net bliżej startu wczesnego dostępu

Jam jest Sanktuarium. Sanktuarium to ja! Występując przeciwko mnie, stajesz do walki z całym światem

- Inarius

Przy okazji zapowiedzi otwartych testów beta, Blizzard przedstawił figurkę Inariusa z Diablo IV - największego niebiańskiego buntownika. Ważąca ponad 8,6 kg figurka mierzy 66 cm dostępna jest wyłącznie w oficjalnym sklepie Blizzard Gear Store i kosztuje 1100 euro - czyli ok. 5245 zł.

Aktualizacja 28.02

Dziś odbyła się specjalna prezentacja, na której przedstawiono nowe informacje związane z dostępem do testów beta Diablo IV. Czego się dowiedzieliśmy? Wczesny dostęp do otwartej bety rozpocznie się 17 marca o godzinie 17:00 czasu polskiego i zakończy 20 marca o godzinie 20:00 czasu polskiego. Natomiast otwarte beta-testy rozpoczną się 24 marca o godzinie 17:00 czasu polskiego i zakończą 27 marca o godzinie 21:00 czasu polskiego. Na kilka dni przed pierwszymi testami będzie można pobrać grę na wybranej platformie - PC lub konsolach Xbox i PlayStation. Beta pozwoli na poznanie historii w ramach Prologu oraz całego Aktu I. Do dyspozycji graczy oddany zostanie pierwszy obszar gry -  Strzaskane Szczyty.

Podczas weekendu z wczesnym dostępem gracze będą mieli dostęp do trzech klas. Będzie się można wcielić w zaprawionych w bojach barbarzyńców, zwinnych łotrów lub władających potęgą magii żywiołów czarodziejów. Weekend z otwartą betą otworzy się na dwie kolejne klasy: druida i nekromantę. Choć postępy w grze zostaną przeniesione z weekendu z wczesnym dostępem do otwartej bety, tak nie liczcie na przeniesienie ich do pełnej gry. Wszystkie postacie stworzone weekendów testowych zostaną usunięte po ich zakończeniu. By jeszcze bardziej zachęcić do testów, Blizzard zapowiada specjalne atrakcje - to nagrody do odblokowania w pełnej wersji gry za wcięcie udział w testowych weekendach:

  • Tytuł Pierwsza Ofiara: do zdobycia za dotarcie do Kiowosadu jedną postacią
  • Tytuł Wczesny Odkrywca: do zdobycia za awansowanie na 20 poziom jedną postacią
  • Przedmiot ozdobny Licha wataha: do zdobycia za awansowanie na 20 poziom jedną postacią


Na wszystkich konsolach obsługujących Diablo IV gracze mogą za pośrednictwem tzw. kanapowego trybu współpracy zwerbować drugiego gracza i wspólnie mierzyć się z sługusami Piekła. Aby zagrać w kanapowym trybie współpracy podczas weekendu z wczesnym dostępem wymagane jest posiadanie oficjalnego dostępu do tego wydarzenia tylko przez jednego gracza – drugi musi jedynie połączyć swoje konto konsolowe z kontem Battle.net.

W trybie online można zebrać grupę 4-osobową drużynę. Aby zagrać w ten sposób podczas weekendu z wczesnym dostępem, wszyscy gracze (z wyjątkiem tych prowadzących rozgrywkę w ramach kanapowego trybu współpracy) będą musieli posiadać oficjalny dostęp do tego wydarzenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu