Polska

Democamp czyli targi startupów

Grzegorz Marczak
Democamp czyli targi startupów
8

Mimo kryzysu i rosnących kredytów bankowych wydaje się, że imprezy związane z internetowymi startupami rozkręcają się na dobre. Tym razem chciałem zwrócić uwagę na targi startupów czyli Democamp. Impreza odbędzie się w listopadzie w poznaniu - organizatorzy podjęli się dość trudnego zadania zorgani...

Mimo kryzysu i rosnących kredytów bankowych wydaje się, że imprezy związane z internetowymi startupami rozkręcają się na dobre. Tym razem chciałem zwrócić uwagę na targi startupów czyli Democamp. Impreza odbędzie się w listopadzie w poznaniu - organizatorzy podjęli się dość trudnego zadania zorganizowania targów które będą trwały od wczesnych godzin porannych do późnej godziny popołudniowej.

Podczas całej imprezy oprócz prezentacji funduszy, inkubatorów i innych firm zainteresowanych startupami internetowymi odbędzie się również pokaz startupów. Przyznam, że bardzo podobam mi się zaproponowana forma pokazywania swojego pomysłu, na prezentację mamy 5 minut a w międzyczasie blogerzy męczą nas pytaniami. Wydaje mi się, że dyskusje prowokowane przez komentatorów mogą być całkiem ciekawe (a przynajmniej tak zakładam), a autorzy startupów muszą przygotować się na obronę swoich pomysłów i koncepcji (drżyjcie jeśli w obecnej sytuacji nie wiecie jak odpowiedzieć na pytanie o zarabianiu pieniędzy :) ).

Z tego co zrozumiałem z agendy, z zaprezentowanych startupów drogą głosowania (fundusze i eksperci) będą wyłonione najciekawsze serwisy - ciekawe czy któryś z nich podzieli losy spryciarzy, którzy bardzo szybko znaleźli inwestora po wygraniu konkursu na spotkaniach z serii barcamp?

Democamp ma predyspozycje do stania się dużą imprezą ogólnopolską, mam jednak pewne wątpliwości czy na przykład zbierze się odpowiednia grupa ciekawych startupów (jeśli poziom tych które zostaną zaproszone będzie średni to straci na tym cała impreza)?

W każdym razie gorąco zapraszam wszystkich twórców nowych biznesów internetowych do pokazania się na democapmie - im więcej ciekawych prezentacji tym większa szansa, że ktoś usłyszy o waszym pomyśle. Nie muszę chyba wspominać, że mimo kryzysu inwestorzy z wytęsknieniem czekają na dobre realizacje z dobrym pomysłem na biznes.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu