Startups

Nowy kropka flaker kropka pl

Grzegorz Marczak
Nowy kropka flaker kropka pl
22

Flaker.pl to przedstawiciel serwisów typu lifestreming. Od początku, kiedy flaker został uruchomiony był dostępny tylko na zaproszenia i szczerze mówiąc myślałem, że tak będzie już do końca. Tymczasem niedawno dostałem od kolegów z Netguru wiadomość, iż flaker wychodzi z wersji beta i otwiera się...

Flaker.pl to przedstawiciel serwisów typu lifestreming. Od początku, kiedy flaker został uruchomiony był dostępny tylko na zaproszenia i szczerze mówiąc myślałem, że tak będzie już do końca.

Tymczasem niedawno dostałem od kolegów z Netguru wiadomość, iż flaker wychodzi z wersji beta i otwiera się niedługo na użytkowników (co oznacza dostęp bez zaproszeń). Nowa wersja dostępna jest dla testerów pod adresem nowy.flaker.pl. Wszyscy, którzy chcą już teraz zobaczyć jak będzie wyglądał docelowo serwis, aby dostać się do wersji jeszcze testowej, mogą użyć użytkownika : nodus20 z hasłem nodus20.

Więcej o niespodziankach jakie czekają nas na flakerze od przyszłego tygodnia można dowiedzieć się na blogu serwisu, jest tam również zegar który odlicza czas jaki pozostał do uruchomienia ostatecznej wersji Flaker.

Po obejrzeniu nowej wersji naszego FriendFeeda muszę powiedzieć, że zmiany poszły w dobrym kierunku. Przede wszystkim poprawiono interfejs użytkownika, strona główna zrobiła się bardziej przejrzysta i doszło kilka pożytecznych opcji w sidebarze.


Z nowej strony głównej (przed zalogowaniem)

Z ciekawych funkcji, które na pewno będą przydatne jest kalendarz użytkownika - można zobaczyć o czym pisała czy też co robiła dana osoba z podziałem na dni aktywności. Kolejna ważna zmiana to dodanie większej liczby kanałów komunikacji z serwisem (nie jestem pewien, ale chyba wcześniej ich nie było), od teraz będziemy mogli wysyłać do flakera, maile, sms-y lub też wprowadzać informacje przez komunikatory internetowe.


Podobni użytkownicy - to jedna z nowych funkcji flakera


Większa skala przy ocenianiu

Wydaje mi się, że pod względem funkcjonalnym oprócz paru małych dodatków (filtrowanie które można zapisać, więcej opcji w wklejkach, własne kanały? itp) serwis jest już kompletny. Nie pozostaje teraz nic innego jak przekonać internautów do tego, że warto się rejestrować i korzystać z flakera. W tym przypadku bardzo ważna będzie strona główna, która jasno i wyraźnie musi pokazać zalety serwisu. Widać, iż autorzy flakera mocno nad nią popracowali - jest miejsce na screencast, jest też obrazkowo wyjaśnione o co chodzi.

Myślę, że dobrym pomysłem było by też pokazanie, że z serwisów tego typu można korzystać na wiele sposobów zaczynając od relacji z imprez na których się właśnie jest, a kończąc na zwykłej obserwacji innych użytkowników, ich wpisów oraz ciekawych linków jakie dodają.

Bardzo ciekawy jestem jak Flakerowi uda się drugie otwarcie - z pewnością brak zaproszeń spowoduje, że zacznie przybywać użytkowników. Natomiast kluczem do sukcesu będzie zrozumienie przez użytkowników, czym tak naprawdę jest flaker oraz interfejs (który moim zdaniem cały czas powinno się upraszczać)

Zawsze byłem sceptyczny co do podstawowych założeń serwisów lifestremingowych czy takich zbliżonych bardziej do twittera, czyli dzielenia się swoim życiem z innymi. Natomiast znalazłem ciekawy dla mnie sposób na korzystanie (żeby nie powiedzieć wykorzystywanie) tego typu serwisów.

Jak wam się podoba nowy flaker ? - szczególnie jestem ciekawy opinii użytkowników, którzy wcześniej nie korzystali z tego typu serwisów.

Abstrahując od mojej opinii na temat lifestremingu oraz mojego podejścia do tego trendu myślę, że autorom flakera należą się gratulacje za konsekwentne i przemyślane rozwijanie swojego startupa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blipflakerflaker.pl