Gry

Oto potęga społeczności. W Deluxe Ski Jump 4 jest już ponad 100 nowych skoczni

KR
Krzysztof Rojek
2

Deluxe Ski Jumping powoli wraca do łask. Wszystko przez zaangażowanie społeczności, która tchnęła w leciwą już grę nowe życie.

Jakiś czas temu informowaliśmy was o tym, że deweloper najpopularniejszej nad Wisłą (i chyba najpopularniejszej w ogóle) powrócił do pracy, czego skutkiem było nie tylko wydanie DSJ 2 na Androida, ale też - wypuszczenie po wielu latach oczekiwania patcha 1.7 do gry Deluxe Ski Jump 4. Dlaczego ten patch jest taki ważny? Otóż dodaje on chyba najważniejszą funkcję do produkcji - wsparcie dla skoczni budowanych przez użytkowników. Do tej pory bowiem do dyspozycji mieliśmy "tylko" 24 obiekty, które wzorowane były na prawdziwych skoczniach. Na początku oczywiście taki zestaw wystarczał, jednak z czasem świat skoków poszedł do przodu, a gra - stała w miejscu. Brakowało chociażby gigantycznej skoczni w Vickersund czy egzotycznych obiektów z Kazachstanu czy Rosji. Sam spędziłem z tą produkcją setki, jeżeli nie tysiące godzin i brak nowych obiektów po jakimś czasie mocno dał mi się we znaki. Na szczęście wszystko zmieniło się niedawno.

Deluxe Ski Jump 4 - oto jak mocna jest społeczność

Oczywiście, wydanie kolejnego patcha do gry nie do końca było inicjatywą samego dewelopera, Jussiego Koselki. Główną role odegrała tu grupa polskich fanów nazywająca się Gorisek Bros, którzy stworzyli własne narzędzie do budowy skoczni w grze. Nawiązali oni współpracę z Jussim, który zaimplementował możliwość dodawania do gry nowych obiektów właśnie na bazie owego narzędzia. Skutki? Wyśmienite. Ze strony Gorisek Bros można pobrać ponad 100 nowych skoczni, które w większości stworzone są ze szczegółowością o którą trudno było w oryginałach. Obok obiektów bazujących na prawdziwych miejscach mamy także te, które tak bardzo przyciągały wszystkich do DSJ2 - kompletnie oderwane od rzeczywistości skocznie HS 1000 czy HS 10000. Ich wypuszczenie sprawiło, że kiedy cała ludzkość będzie się zagrywała w CyberPunka ja prawdopodobnie będę próbował po raz tysięczny skoczyć powyżej 900 metrów.

Jeżeli jesteście zainteresowani nowymi skoczniami do gry - możecie je pobrać stąd.

Jaki jest wasz rekord w DSJ 4?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu