Tablety

Dell całkowicie odpuszcza tablety z Androidem [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Dell całkowicie odpuszcza tablety z Androidem [prasówka]
33

Nie zobaczymy więcej tabletów z Androidem noszących logo Della. Firma postanowiła wycofać się z tego segmentu rynku i skupić na... Windowsie.

Dell kończy z Androidem

Dell jest kolejnym producentem, który wycofuje się z tego segmentu. Widać wyraźnie, że rynek tabletów się kurczy. Firma nie będzie więcej produkować nowych urządzeń. Co gorsze jednak, nie będą też wypuszczane żadne nowe aktualizacje oprogramowania dla istniejących już na rynku produktów. Jedyne na co mogą liczyć ich posiadacze, to wywiązanie się z warunków naprawy gwarancyjnej. Po jej upływie urządzenia zostaną całkowicie porzucone - warto mieć to na uwadze, jeśli będziecie kupować nowy tablet. Co zamiast tego? Dell zapowiada położenie większego nacisku na urządzenia hybrydowe (2 w 1) z Windowsem na pokładzie. Najwyraźniej tutaj dynamika sprzedaży jest bardziej satysfakcjonująca.

Facebook wyświetli więcej postów znajomych (znowu)

Facebook regularnie coś tam zmienia w swoim strumieniu treści. Regularnie też dowiadujemy się o zmianach jakościowych, które mają przełożyć się na wyższy komfort korzystania z serwisu. Tak też jest tym razem. Nowy algorytm ma nadawać wyższy priorytet wpisom, zdjęciom i treściom publikowanym przez naszych znajomych. Ucierpią na tym wydawcy, bo posty z fanpage'ów będą odgrywały mniej istotną rolę. Można się było tego spodziewać. Wszyscy, którzy dotąd opierali swój biznes na Facebooku, będą teraz musieli albo zapłacić, albo zmienić strategię...

Apple przejmie Tidala?

Wall Street Journal donosi o możliwym przejęciu Tidala. Tym razem w roli kupującego znajduje się Apple. Firma z Cupertino ma obecnie prowadzić rozmowy z właścicielami liczącego 4,2 mln użytkowników serwisu. Nie wiemy niestety, jaka kwota wchodzi w grę i na jakim etapie znajdują się te rozmowy. Oczywistym jest jednak, że w ten sposób gigant chce zainwestować w swój serwis streamingu muzyki Apple Music. Ten powstał zresztą na bazie innego przejęcia - Beats Music za 2 mld dolarów. Cóż, gdzie Apple nie może, tam pieniądze położy.

Android N to Nougat

Znamy oficjalną nazwę kolejnego wydania Androida - to Nougat. Google wczoraj odsłonił przed swoją siedzibą nową figurę zielonego robota - zgodnie z tradycją stanie ona tuż obok innych "Androidów" reprezentujących poprzednie wydania. Debiut systemu zaplanowano na jesień br. Wtedy też poznamy nowe smartfony z linii Nexus i... zaczniemy się modlić o to, by producenci naszych urządzeń uwinęli się sprawnie z aktualizacjami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroiddellTablety