Tablety

W tym roku mamy zobaczyć mniejszego iPada Pro [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
8

Zamiast nowego iPada Air Apple ma w tym roku dalej rozwijać serię Pro. A przynajmniej na to wskazują nieoficjalne przecieki.

Nowy iPad Pro

Jak donosi 9to5mac Apple ma w tym roku pokazać mniejszego iPada Pro. Tablet zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 9,7 cala, a więc taki sam, jak w przypadku iPada Air 2. Co istotne tablet ma posiadać zintegrowane złącze klawiatury, a wraz z nim na rynek trafi dedykowana wersja tego akcesorium. Nie zabraknie też czterech głośników. Sprzedaż mniejszego iPada Pro miałaby ruszyć już 18 marca.

Huawei i Leica

Huawei i Leica nawiązują partnerstwo. Ma ono na celu stworzenie lepszych modułów fotograficznych, które znalazłyby zastosowanie w chińskich smartfonach. Współpraca ma być bardzo ścisła, bo odbywa się na wielu płaszczyznach: począwszy od R&D, przez rozwój i sprzedaż, a na marketingu skończywszy. Niemiecki producent słynął z aparatów fotograficznych wysokiej klasy. Dziś jego technologie w większości znajdują zastosowanie w konkurencyjnych produktach.

Spotify i Runkeeper

Inne partnerstwo zawiązuje się na gruncie usług. Szwedzki serwis streamingowy współpracuje teraz z twórcami aplikacji do biegania Runkeeper. W rezultacie użytkownicy tej ostatniej będą mogli ustawić Spotify jako źródło muzyki bez potrzeby przełączania się między programami. Co istotne, wykorzystywana ma być tutaj funkcja Spotify Running, a więc tempo muzyki będzie dostosowywane do naszej prędkości. Początkowo nowe rozwiązanie zobaczymy w wersji na iOS. Dopiero potem trafi do Androida.

Nowy trailer Hitmana

Hitman to jedna z kultowych marek w branży growej. Już 11 marca zobaczymy najnowszą produkcję z agentem 47 w roli głównej. Z tej okazji twórcy publikują nowy, niezwykle klimatyczny zwiastun. Gra zadebiutuje na PC, XOne i PS4. Co ciekawe, posiadacze konsol Sony, którzy opłacają abonament PlayStation Plus będą mogli już 4 marca zagrać w wersję beta gry.

Zamazywanie w YouTube

Desktopowy edytor YouTube'a został wyposażony w nową funkcję - blur. Dzięki niej możliwe jest zamazanie ruchomych obiektów na nagraniu w taki sposób, aby nie były rozpoznawalne. Mogą to być twarze osób, tablice rejestracyjne pojazdów i wiele innych. Co szczególnie istotne, zamazanie potrafi śledzić dany obiekt, więc autor nie musi przesuwać go wraz z każdą klatką filmu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleTabletTabletyiPadiPad Pro