Mobile

Debiutuje OnePlus 3T. Trójka wycofana ze sprzedaży [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
51

Ceniony i chwalony OnePlus 3 zostaje wycofany ze sprzedaży. Jego miejsce zajmuje ulepszona i lekko zmodyfikowana wersja 3T. Co się zmieniło?

OnePlus 3T zastępuje "zwykłą" trójkę

Zaprezentowany przed dwoma dniami OnePlus 3T to nieznacznie poprawiona wersja modelu 3. Trudno wyjaśnić co kierowało twórcami przy planowaniu premiery tego modelu. Wiadomo natomiast, że na pewno nie będziemy mogli już kupić podstawowego OnePlus 3. Co się zmieniło w nowym wariancie? Różnice są bardzo subtelne i sprowadzają się do specyfikacji. Zastosowanie znalazła tutaj o 13 proc. pojemniejsza bateria (3400 mAh). Podkręcono też zastosowanego Snapdragona 821 do 2,35 GHz. Z przodu znajdziemy natomiast kamerkę 16 Mpix. Do dyspozycji otrzymamy teraz też wersję w pojemności 128 GB w nowym kolorze Gunmetal. Wszystko to dopełnia odświeżona wersja systemu OxygenOS, który od teraz będzie posiadał również swój własny program publicznych testów beta.

Kody QR na Twitterze

Twitter wprowadza kody QR, które są odpowiednikiem znanych ze Snapchata graficznych symboli pozwalających w bardzo szybki i prosty sposób dodać wybrane osoby do obserwowanych. Działają one w sposób identyczny, a więc w oficjalnej aplikacji mobilnej pojawił się również QR Scanner, który pozwala nam nam zczytywanie kodów i wyświetlanie kont osób, do których prowadzą. Rozwiązanie to może mieć różne zastosowanie - pytanie, czy w przypadku Twittera będzie się cieszyło taką popularnością jak u konkurencji.

Pierwsze zdjęcia Huawei P10

W sieci pojawiły się pierwsze przecieki związane z Huawei P10. Nowy smartfon ma, podobnie jak poprzednik, zostać wyposażony w metalową obudowę oraz dwa obiektywy aparatu sygnowanego logo Leica. Co jednak ciekawe, wszystko wskazuje na to, że tym razem flagowiec chińskiej firmy może mieć czytnik linii papilarnych ulokowany na froncie - tuż pod wyświetlaczem. Szczegółów oczywiście póki co nie znamy. Nowe urządzenie zadebiutuje prawdopodobnie w okolicach lutego - marca 2017.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileOnePlusSmartfony