Polska

Innova Capital inwestuje w Grupę Netsprint [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Innova Capital inwestuje w Grupę Netsprint [prasówka]
0

Innova Capital inwestuje w Grupę Netsprint koncentrującą swoje działania na wybranych segmentach reklamy online. Kwota inwestycji pozostaje nieznana.

Innova Capital inwestuje w Grupę Netsprint

Jak tlumaczy Magdalena Magnuszewska, Dyrektor Zarządzający w Innova Capital:

W ramach naszej strategii inwestycyjnej, zwiększamy zaangażowanie w innowacyjne spółki o wyraźnym technologicznym DNA i dużym potencjale wzrostu. Obecnie Grupa Netsprint jest wiodącą platformą na rynku reklamy internetowej, zarówno ze względu na zakres świadczonych usług, jak również kompetentną kadrę menadżerską. Wierzymy, że nasze dotychczasowe doświadczenie na rynku online, a także odpowiednie zaangażowanie kapitałowe, wesprą zarząd Netsprinta w realizacji strategii dalszego dynamicznego wzrostu.

Grupa Netsprint koncentruje swe działania na wybranych segmentach rynku reklamy online, w których kluczową rolę odgrywają kompetencje technologiczne i wykorzystanie big data. W skład Grupy wchodzą Netsprint i LeadR – spółki specjalizujące się w dostarczaniu rozwiązań dla rynku reklamy internetowej: reklam w modelu programatycznym, content marketingu, marketingu efektywnościowego skierowanego do eCommerce oraz e-mail marketingu. Kluczową rolę dla grupy odgrywa też mobile, z którego już teraz spółka czerpie ponad 46% przychodów reklamowych. Grupa rozważa kolejne przejęcia oraz wprowadzanie nowych usług na rynek. Artur Banach, Prezes Grupy Netsprint o inwestycji mówi następująco:

Kluczową wartością dla Grupy Netsprint jest pozostanie niezależnym graczem, który dzięki technologii, danym oraz dużej bazie klientów bezpośrednich, umożliwia współpracę lokalnych portali i grup mediowych. Te plany będziemy mogli znacznie szybciej realizować m.in. dzięki środkom finansowym oraz know-how, jakie wnosi do Grupy fundusz Innova Capital. W naturalny sposób jeszcze ważniejsze staje się dla nas przeskalowanie biznesu z lokalnego lidera na silną, rozpoznawaną w Europie markę.

Kwoty, jaką Innova Capital zainwestował w Netsprint nie znamy.

Android N Developer Preview 2

Testy Androida N trwają w najlepsze. Google właśnie wydał kolejną wersję Preview zawierającą tonę nowości. Pojawiła się funkcja dodawania skrótów do poleceń na pulpicie (właściwie wróciła, bo kiedyś już była dostępna). Dodano wsparcie dla Emoji Unicode 9, a także API Vulkan. Zmienił się też wygląd folderów w launcherze, a także pojawiła opcja zamykania wszystkich aplikacji na ekranie multitaskingu (wreszcie). Zmodyfikowano też kreator konfiguracji, a na pasku stanu pojawił się przełącznik pozwalający na szybkie wywołanie kalkulatora. Nowości jest więcej, ale nie wszystkie jeszcze odkryto. Developer Preview 2 jest dostępny na serwerach Google'a.

RealSense Robotic Development Kit

Kamerka RealSense 3D to wdzięczny temat dla wszystkich programistów i konstruktorów. Intel chce ich aktywizować, dlatego wprowadza na rynek RealSense Robotic Development Kit. Wyceniany na 250 dol. zestaw składa się z mierzącej 85,6 mm x 56,6 mm płytki napędzanej procesorem Atom x5-Z8350 i 4 GB RAM, a także kamerki RealSense rozpoznającej ruch w zasięgu 4 metrów. Zestawy można już zamawiać w przedsprzedaży (Można też zakupić samą płytkę za 129 dol.). Mają trafić na rynek w 2016 roku.

Nvidia Shield K1 z Androidem 6.0.1 i wsparciem dla Vulkan API

Po aktualizacji Shield K1 staje się pierwszym tabletem z Androidem wspierającym API Vulkan (wcześniej wsparcie do wdrożono już do smartfonów Galaxy S7). Ponadto nowa wersja wprowadza wszystkie poprawki i ulepszenia związane z Androidem 6.0.1. Naprawiono też działanie WiFi i wbudowanych sensorów, a także zaimplementowano łatki bezpieczeństwa na dzień 1 marca 2016. Zoptymalizowany został też mechanizm kompresji pamięci i pojawiło się wsparcie dla USB MIDI. Nowa wersja powinna być lada moment dostępna dla posiadaczy tabletów Shield K1, a w późniejszym czasie trafi zapewne też na tablety Shield i inne urządzenia Nvidii.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

inwestycje