Polska

InPost uruchamia przesyłki kurierskie dla klientów indywidualnych

Grzegorz Ułan
InPost uruchamia przesyłki kurierskie dla klientów indywidualnych
16

Po dobrym przyjęciu przesyłek kurierskich w ecommerce w ramach usługi Kurier Allegro, InPost udostępnił przesyłki kurierskie dla wszystkich, bez konieczności podpisywania umowy.

Przesyłki możemy nadawać przez 24h w pobliskich paczkomatach lub w godzinach pracy w punktach obsługi klientów. Dodatkowo będzie też możliwość zamówienia kuriera.

Sebastian Anioł, prezes zarządu InPost S.A.:

Dla naszych klientów szczególnie ciekawym rozwiązaniem może być możliwość nadania przesyłki bez względu na porę dnia czy nocy, bowiem Paczkomaty InPost są dostępne całą dobę. Jest to dogodne rozwiązanie dla osób, które zapomniały nadać przesyłkę w ciągu dnia lub nie znalazły na to czasu. Będzie możliwa także opcja zamawiania kuriera do domu i nadanie przesyłki za jego pośrednictwem.

Z jakimi kosztami musimy się liczyć w tej opcji? Jest kilka złotych drożej niż w przypadku usługi Kurier Allegro, ale nadal taniej o złotówkę czy dwie, niż w przypadku tradycyjnych firm kurierskich. Za kuriera dopłacimy dodatkowe 6 zł.

Bez wątpienia ruch ten można odbierać jako poszukiwanie nowych źródeł dochodu po stracie kontraktu na przesyłki sądowe, który był zapewne sporą częścią zysków Grupy. Pytanie, jak zostanie to przyjęte przez klientów, zwłaszcza tych, którzy nadal wolą nadawać drobne przesyłki w placówkach Poczty Polskiej, których jest zwyczajnie więcej niż punktów InPostu. A samych paczkomatów, nie jest jeszcze tak wiele, a i tak cały czas mamy w ich przypadku barierę w trudności obsługi przy takim nadawaniu dla sporej grupy klientów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu