Polska

Mercedesy na ulicach Warszawy w ramach floty premium myTaxi. Nowe miasto wkrótce

Konrad Kozłowski
Mercedesy na ulicach Warszawy w ramach floty premium myTaxi. Nowe miasto wkrótce
11

Jak czytamy w komunikacie prasowym myTaxi od dzisiaj na warszawskich ulicach poruszać się będzie 20 Mercedesów-Benz Klasy B - flota premium ma się rozrosnąć do 100 aut do końca tego roku. Mamy potraktować to jako początek współpracy pomiędzy firmami myTaxi oraz Daimler AG, której już widocznym efektem jest pierwsza tego typu inicjatywa w naszym kraju.

Wybór parternera nie mógł być inny, ponieważ Daimler AG jest stuprocentowym udziałowcem w firmie myTaxi, lecz mimo to dotychczasowe działania oraz plany na przyszłość prezentują się całkiem okazale i zaczynają przypominać te podejmowane przez konkurencję w innych państwach.

Dlaczego akurat Klasa B? Jest to auto "komfortowe, ekologiczne, spełniające normy Euro 6". Jak odbije się to na wydatkach klientów i jak będzie to wyglądało z perspektywy kierowców? Za każdy przejechany Mercedesem kilometr zapłacimy dokładnie 2 złote, zaś kierowcy tychże aut będą ponosić koszt leasingu w wysokości 1500 złotych (bez dodatkowych opłat za serwis i ubezpieczenie).

myTaxi działające od 2013 roku dysponuje aktualnie 1000 pojazdów w Warszawie oraz 300 w Krakowie. Na horyzoncie pojawia się jedna kolejne miasto, którego nazwy jak na razie nie zdradzono.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

taximytaxi