Polska

Niesamowity projekt Maćka Budzicha i Krzysztofa Czeczota : Biblia w formie super audiobooka

Grzegorz Marczak
Niesamowity projekt Maćka Budzicha i Krzysztofa Czeczota : Biblia w formie super audiobooka
71

W audiobookach jestem zakochany od momentu kiedy w powstała Audioteka. Dobry aktor czytający dobrą książkę to najlepsze ukojenie po ciężkim dniu pracy, podczas jazdy samochodem czy autobusem. To, co wymyślił i realizuje Maciej Budzich to jednak coś więcej niż zwykły audiobook. Chcą z Biblii stworzyć superprodukcję. Ponad 100 godzin audiobooka, rozpisanego na 300 aktorów i amatorów, z muzyką i fantastycznymi efektami dźwiękowymi.

Rewelacyjny Jerzy Trela w roli Boga (lekko przerażający), Andrzej Woronowicz w roli Jezusa, Krystyna Janda, Małgorzata Kożuchowska (to tylko część nazwisk, które pojawią się na liście).

Dlaczego Maciek zabrał się za ten projekt?

Mediafun ma już dziesięć lat i pomyślałem, że odpalenie mega projektu, takiego, wobec którego jestem totalnie podekscytowany i przekonany, że efekt końcowy zostanie na długo, będzie niezłą okazją do świętowania dekady mediafuna w necie. Projekt nie jest związany wprost z tematami, które poruszam na blogu, ale prywatnie jestem totalnie zajarany audiobookami, a właściwie słuchowiskami - superprodukcjami i te od czasu do czasu na blogu się przewijają

Pierwsze wyprodukowane rozdziały Blibli w formie audiobooka są dostępne na Youtube, możecie ich posłuchać. Dla mnie zdecydowanie ta realizacja jest superprodukcją. Nigdy w życiu nie przypuszczałbym, że Biblia może być tak dobrym materiałem na audiobooka. Maciek z ekipą udowadnia też, że nazwa superprodukcja nie jest tylko łatką przyszytą w celach marketingowych. Zabrali się za tę realizację profesjonaliści na czele z Krzysztofem Czeczotem, świetnym reżyserem i producentem słuchowisk i audiobooków.

Maciej Budzich: Obojętnie czy jesteście blisko, czy daleko od Kościoła, #BIBLIAAUDIO Was zachwyci - posłuchajcie, ja „testowałem” nagrania na różnych grupach. Kiedy rok temu zaczęliśmy prace, nie spodziewałem się, że odkryję w Biblii, tyle fantastycznych historii - a już słuchałem (jeszcze na postprodukcji) historii Noego i jego Arki… wow, wrzucimy niedługo, sami posłuchacie jak to brzmi (słuchawki albo dobry sprzęt zalecane

Uwaga to jednak jeszcze nie wszystko. Po zakończonym projekcie całość będzie udostępniona w sieci za darmo!

Aby cel w postacie stworzenia tego superaudiobooka mógł być zrealizowany, potrzebna będzie jednak nasza pomoc. Jak wiemy nic nie ma za darmo, a tego typu realizacja kosztuje. 1 godzina audiobooka to ok 50 godzin pracy związanej z nagraniami, montażem, tworzeniem efektów specjalnych itp. Tak więc zasoby finansowe są niezbędne.

Na wspieram.to ruszyła już akcja związana z zbiórka pieniędzy na sfinansowanie tego projektu. Gorąco zachęcam do przekazania drobnej kwoty.

Trzymam kciuki za BIBLIA AUDIO superprodukcja (bo tak nazywa się oficjalnie ten projekt). Kapitalny pomysł Maćka, który mam nadzieję wkrótce znajdzie wielu fanów i kibiców.

Przydatne linki (jeśli chcecie śledzić ten projekt):

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot