Seriale

A jednak! Legendarna animacja z Batmanem trafi na Blu-Ray!

Konrad Kozłowski
A jednak! Legendarna animacja z Batmanem trafi na Blu-Ray!
5

Marzenia czasem się spełniają! Animacja numer jeden mojego dzieciństwa powróci w odświeżonej, odrestaurowanej formie już w przyszłym roku. Wszystkie odcinki serialu Batman: The Animated Series trafią na Blu-Ray!

Doskonale przypominam sobie moje poszukiwania jakichkolwiek informacji na temat jeszcze przed kilkunastoma miesiącami. W sieci pojawiły się pewne pogłoski, jakoby Warner Bros. rzeczywiście pracowało nad zremasterowaną wersją serialu z lat '90 z Batmanem w roli głównej. Po sukcesie kinowego Batmana w 1989 roku zdecydowano się na stworzenie telewizyjnej animacji zachowując najważniejsze cechy produkcji z dużego ekranu - mroczny klimat, genialną ścieżkę dźwiękową, złożoność historii oraz postaci. Batman: TAS emitowano w latach 1992-1995, po czym pojawił się następca o tytule Nowe przygody Batmana (The New Batman Adventures). Dla nas, to był po prostu (animowany) Batman - tylko tyle i aż tyle.

Batman: The Animated Series - hit z lat '90

W mojej pamięci zachowało się wiele odcinków, które miałem okazję zobaczyć w telewizji (TVP2 i Polsat), a które bez końca oglądałem ponownie z VHS-ów. Czołówkę nucę od czasu do czasu po dziś dzień. Nie uważam, by od tamtego czasu DC i Warner przygotowali choć jedną lepszą produkcję. A warto przypomnieć, że w 1993 roku do kin trafił film animowany Batman: Maska Batmana, którego akcja rozgrywa się właśnie w świecie z Batman: TAS. Seria stworzona przez Bruce'a Timma i Erica Radomskiego doczekała się aż 4 nagród Emmy, a w rankingach najlepszych animacji zawsze znajduje się w samej czołówce.

Batman: TAS trafi na Blu-Ray w 2018 roku

Serial trafił do sprzedaży na DVD, także w Polsce, dzięki wydaniu DVD. Nie wiadomo, czy w przypadku wersji Blu-Ray również doczekamy się podziału na kilka woluminów, czy może ukaże się jedno, zbiorcze wydanie. Trudno też powiedzieć, czy Warner Bros. nie pokusi się o wersję 4K - całkiem niedawno przecież ukazała się pierwsza animacja DC właśnie na 4K Ultra HD Blu-Ray: Batman i Harley Quinn. Z drugiej zaś strony, Maska Batmana doczekała się tylko wydania na Blu-Ray. Jakby nie było, to oczywiście dobre wieści dla wszystkich, którzy z chęcią powrócą (lub zobaczą po raz pierwszy) tę klasyczną animację, bo naprawdę warto. Niezależnie od wieku;)

Na zachętę odnowione intro do serialu, za którym stoją internauci:

Grafika główna: Happy Dragon Pictures.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu