Microsoft

Darmowe wiadomości wideo, czyli internetowa wideopoczta, rozszerzają możliwości Skype'a

Tomasz Popielarczyk
Darmowe wiadomości wideo, czyli internetowa wideopoczta, rozszerzają możliwości Skype'a
11

Zakończyły się właśnie testy beta nowej, bardzo praktycznej funkcji Skype'a - wiadomości wideo. Odtąd użytkownicy mogą pozostawiać sobie wzajemnie krótkie nagrania, które będą na nich czekały aż do kolejnego zalogowania. Nowe rozwiązanie jest darmowe i niesie za sobą szereg ciekawych możliwości....

Zakończyły się właśnie testy beta nowej, bardzo praktycznej funkcji Skype'a - wiadomości wideo. Odtąd użytkownicy mogą pozostawiać sobie wzajemnie krótkie nagrania, które będą na nich czekały aż do kolejnego zalogowania. Nowe rozwiązanie jest darmowe i niesie za sobą szereg ciekawych możliwości.

Nowa funkcja Skype'a to nic innego, jak swoista odmiana wideopoczty. Do tej pory, chcąc wysłać wiadomości osobie, która była w danym momencie niedostępna, musieliśmy ograniczać się do tekstu. Skype Video Messaging daje nam teraz do dyspozycji nowy, lepszy oręż, który pozwala w dowolnym momencie uchwycić ważne chwile z życia i z marszu przesłać naszym znajomym.

W wersji beta wiadomości wideo były mocno ograniczone i mogliśmy stworzyć ich jedynie 20. Teraz zniesiono ten limit i jedynym ograniczeniem jest czas jednorazowego nagrania, który nie może przekroczyć 3 minut. Nowa funkcja trafia teraz oficjalnie na wszystkie platformy, a więc Windows (również w wersji ModernUI), OS X,  iOS, Androida i BlackBerry. Co zabawne, nie otrzymał jej jeszcze Windows Phone. Być może dla swojego systemu Microsoft szykuje coś większego? Nie chce mi się wierzyć, że jest to wynikiem zwykłego zaniedbania.

Wiadomości wideo, jak zapewnia Microsoft, są banalne w obsłudze. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję z panelu aplikacji, a następnie nagrać klip wideo. Gdy wszystko będzie gotowe, przesyłamy do do odbiorcy. Rzecz jasna, raz wysłana wiadomość nie może zostać cofnięta, a więc warto zastanowić się dwukrotnie przed faktem.

Nowa funkcja daje szereg ciekawych możliwości oraz czyni Skype'a rozwiązaniem bardziej uniwersalnym. Odnoszę jednak wrażenie, że wideopoczta powinna zostać wprowadzona tutaj znacznie wcześniej. Funkcja ta wydaje się tak oczywista i elementarna, że trudno wyobrazić sobie, że czołowy komunikator wideo na świecie jej nie posiadał. Powiedzmy sobie szczerze - wiadomości wideo żadną rewolucją nie są, ale miło jest je w końcu zobaczyć w komunikatorze Microsoftu. Zapewne znacząco zwiększa to jego szanse w starciu z technologią WebRTC, do którego prędzej czy później dojdzie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu