Tablety

Czyżbyśmy 8 kwietnia mieli zobaczyć tablet od HTC?

Jakub Szczęsny
0

HTC w bardzo dobrym stylu powrócił na rynek tabletów dzięki partnerstwie z Google - Nexus 9 prosto z Tajwanu zebrał naprawdę świetne recenzje w mediach technologicznych i okazał się być godnym następcą poprzednich wersji tabletowego Nexusa. Wiemy, że 8 kwietnia podczas imprezy dla mediów zostaną pra...

HTC w bardzo dobrym stylu powrócił na rynek tabletów dzięki partnerstwie z Google - Nexus 9 prosto z Tajwanu zebrał naprawdę świetne recenzje w mediach technologicznych i okazał się być godnym następcą poprzednich wersji tabletowego Nexusa. Wiemy, że 8 kwietnia podczas imprezy dla mediów zostaną prawdopodobnie zaprezentowane takie urządzenia, jak HTC One M9 Plus, HTC One E9 i... być może jeszcze tablet.

Według informacji z MyDrivers przetłumaczonych potem przez niezawodne GizmoChina, nowe urządzenie od HTC ma posiadać 8,9 - calowy ekran w rozdzielczości 1530 x 2048 pikseli. W środku natomiast zagra ośmiordzeniowy AllWinnder H8 taktowany zegarem 2,2 GHz i wykonany w procesie technologicznym 28 nm. Za grafikę odpowiadać ma układ PowerVR SGX544, a wszystko to wsparte zostanie przez 2 GB pamięci RAM. Na dane użytkownik otrzyma 16 lub 32 GB pamięci masowej - zależne od wersji. Oczywiście, realnie będzie to około 12-13 i 28-29 GB wolnej przestrzeni.

Fani fotografii mobilnej nie powinni być zawiedzeni - do dyspozycji otrzymają 16-megapikselową kamerkę z tyłu i 8-megapikselową z przodu. Z jednej strony nie bardzo rozumiem, po co komu taki wypasiony aparat w tablecie. No, ale ok. Dużo bardziej cieszy mnie niezła kamerka do wideorozmów i ewentualnie do selfie - jak znalazł. Co ciekawe, tablet od HTC będzie całkiem cienki - 7,88mm i zmieści się w nim bateria o średniej pojemności - 6700 mAh. Za całość odpowiadać będzie Android Lollipop z nakładką HTC Sense 7.

Tablet powinien zadebiutować w dwóch wersjach - WiFi oraz LTE. Spodziewana data wypuszczenia urządzenia na rynek to początek maja. Sądząc po podzespołach użytych w tablecie będzie to nieco tańsza propozycja od Tajwańczyków, jednak cudów w tej kwestii bym się szczerze nie spodziewał.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HTCHTC One7nexus 9HTC One M9