LG

Czyżby jednak LG postawił na wtórność? Oto pierwsze rendery LG G4

JS
Jakub Szczęsny
21

Poprzednie doniesienia wskazywały na to, że LG wraz z nową generację zechce nas zaskoczyć i stworzy coś całkiem nowego. Dowiedzieliśmy się ponadto, że efekty prac zostaną zaprezentowane w kwietniu lub maju. Hucznie zapowiadane zmiany wyglądają jednak blado po tym, co właśnie znalazło się w Interneci...

Poprzednie doniesienia wskazywały na to, że LG wraz z nową generację zechce nas zaskoczyć i stworzy coś całkiem nowego. Dowiedzieliśmy się ponadto, że efekty prac zostaną zaprezentowane w kwietniu lub maju. Hucznie zapowiadane zmiany wyglądają jednak blado po tym, co właśnie znalazło się w Internecie - pierwszy render prasowy tylnej części LG G4 wskazuje na dwie rzeczy - wielkich zmian nie ma i... urządzenie będzie wygięte.

OnLeaks opublikował na Twitterze zdjęcie, które ma być wczesną wersją prasowego rendera. Przedstawiony jest tył LG G4 - wielkich zmian w stosunku do poprzednika absolutnie nie ma - poza widocznie innym, zapewne nieco bogatszym aparatem fotograficznym. Ja jednak zastanawiam się, czy rzeczywiście LG chce wyprodukować jedynie wygiętego flagowca - nie jestem całkowicie przekonany do tego rozwiązania z jednego, prostego względu. Nie znalazłem jeszcze żadnego dobrego powodu dla tego, by trzymać w kieszeni coś na kształt banana - jak dla mnie zastosowane wygięcie nie niesie za sobą żadnych pozytywnych zmian, jeśli chodzi o komfort obsługi telefonu. Podobnie mam z Galaxy S6 Edge. Owszem, fajnie to wygląda, ale nie widzę w tym korzyści, które skłoniłyby mnie do porzucenia płaskiego ekranu.

Zmiany mają być jedynie kosmetyczne - urządzenie ma być nieco dłuższe od poprzednika, szersze i grubsze (G3 - 146.3 x 74.6 x 8.9 mm, G4 - 148 x 76.5 x 9.9 mm). W każdym razie jest to bardzo interesujące, gdyż według najnowszych doniesień, G4 ma posiadać nieco mniejszy wyświetlacz, niż poprzednik. To zapewne przełoży się na mniej korzystny stosunek powierzchni ekranu do całkowitej powierzchni zajmowanej przez front urządzenia.

W środku natomiast ma znajdować się standardowa "flagowcowa" specyfikacja - ośmiordzeniowy Snapdragon 810, a także i czytnik linii papilarnych znajdujący się na przycisku do sterowania zasilaniem z tyłu. Także i plany LG co do G4 są całkiem ambitne - na świecie ma sprzedać się 10 milionów tych urządzeń. Czy się uda? Zobaczymy.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LGLG G4