Mobile

Magna, Spirit, Leon i Joy - poznajcie cztery nowe smartfony LG

Konrad Kozłowski
Magna, Spirit, Leon i Joy - poznajcie cztery nowe smartfony LG
7

Do tegorocznych targów MWC pozostał jeszcze tydzień, ale LG postanowiło podzielić się kolejnymi informacji o swoich nowych produktach nieco wcześniej. Opisywany przez nas nowy smartwatch LG Watch Urbane był pierwszym z nich, teraz nadszedł czas na aż cztery nowe, którymi są Magna, Spirit, Leon i Joy...

Do tegorocznych targów MWC pozostał jeszcze tydzień, ale LG postanowiło podzielić się kolejnymi informacji o swoich nowych produktach nieco wcześniej. Opisywany przez nas nowy smartwatch LG Watch Urbane był pierwszym z nich, teraz nadszedł czas na aż cztery nowe, którymi są Magna, Spirit, Leon i Joy.

Przyznam, że do pewnego momentu telefony LG były mi zupełnie obojętne. G2 i G3 przykuły jednak moją uwagę na tyle, że z coraz większym zainteresowaniem przyglądam się też pozostałym modelom od Koreańczyków. Przed kilkoma godzinami podzielili się oni ze światem informacjami na temat czterech nowych modeli, których nazwy nie są typowymi oznaczeniami, z którymi mamy zazwyczaj do czynienia, a bardziej przypominają imiona. I nie są to przypadkowo dobrane słowa.

Pierwszy z nich o nazwie Magna (co po łacinie oznacza "ostateczny", "najwyższy") może pochwalić się 5-calowym ekranem o rozdzielczości HD, co daje współczynnik PPI na poziomie 294. Wewnątrz znajdzie się procesor czterordzeniowy procesor 1.2GHz lub 1.3GHz (zależnie od rynku). Jest to smartfon stworzony z myślą o jak najlepszych zdjęciach selfie, dlatego przedni aparat dysponuje rozdzielczością 5 megapikseli, zaś tylny 8 megapikseli. Jeżeli chodzi o wbudowaną pamięć, to do dyspozycji użytkownika jest 8GB oraz 1GB pamięci RAM. Całość zasilać będzie wymienialna bateria o pojemności 2,540mAh, a na pokładzie znajdzie się Android Lollipop.

Każdy z modeli będzie rywalizował z konkurencyjnymi urządzeniami w różnych przedziałach cenowych. Co prawda dokładnych kwot jeszcze nie znamy, ale specyfikacje kolejnych trzech smartfonów nie pozostawiają żadnych złudzeń. Nie wiemy dokładnie jakie wersje trafią do Polski, ponieważ LG zastrzega, że zależnie od rynku wydania konkretnego modelu mogą się różnić. Nie ma więc ogromnych powodów do zadowolenia, gdyż zapowiadana łączność LTE może wcale nie pojawić się we wszystkich modelach. Podobnie jak najnowsza wersja Androida, ponieważ najtańszy z modeli, Joy, prawdopodobnie będzie pracował pod kontrolą KitKata zamiast Lollipopa (w przypadku słabszej specyfikacji). Cieszy mnie jednak fakt, że LG nareszcie jest w stanie przygotować dobrze wyglądający model ze średniej czy niższej półki. Oby ich ceny były równie atrakcyjne.

Specyfikajce wszystkich czterech nowych modeli:

LG Magna

Ekran - 5 cali HD (294 ppi)
Procesor - 1.2GHz lub 1.3GHz Quad-Core
Kamera - Tył 8MP / Przód 5MP
Pamięć - wbudowana 8GB / RAM1GB
Bateria - 2,540mAh (wymienialna)
Android 5.0 Lollipop
Sieci - LTE Cat. 4 / HSPA+ 21Mbps
Wymiary - 139.7 x 69.9 x 10.2mm

LG Spirit

Ekran - 4.7 cala HD (312 ppi)
Procesor - 1.2GHz or 1.3GHz Quad-Core*
Kamera - Tył 8MP lub 5MP* / Przód 1MP
Pamięć - wbudowana 8GB / RAM 1GB
Bateria - 2,100mAh (wymienialna)
Android 5.0 Lollipop
Sieci - LTE Cat. 4 / HSPA+ 21Mbps
Wymiary - 133.3 x 66.1 x 9.9mm

LG Leon

Ekran - 4.5 cala FWVGA (220 ppi)
Procesor - 1.2GHz lub 1.3GHz Quad-Core*
Kamera - Tył 8MP or 5MP* / Przód VGA
Pamięć - wbudowana 8GB / RAM 1GB
Bateria - 1,900mAh (wymienialna)
Android 5.0 Lollipop
Sieci - LTE Cat. 4 / HSPA+ 21Mbps
Wymiary - 129.9 x 64.9 x 10.9mm

LG Joy

Ekran - 4.0 cale WVGA (233 ppi)
Procesor - 1.2GHz Quad-Core / 1.2GHz Dual-Core*
Kamera - Tył 5MP / Przód VGA
Pamięć - wbudowana 8GB lub 4GB* / RAM 1GB or 512MB*
Android 5.0 Lollipop / Android 4.4 KitKat
Bateria - 1,900mAh (wymienialna)
Sieci - LTE Cat. 4 / HSPA+ 21Mbps
Wymiary - 122.7 x 64.0 x 11.9mm

Zdjęcia: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LG