LG

Samodzielny smartwatch LG Watch Urban z łącznością LTE

Konrad Kozłowski
Samodzielny smartwatch LG Watch Urban z łącznością LTE
9

LG podkręca atmosferę przed swoją konferencją na targach MWC, od której dzieli nas już tylko kilka dni. Najpierw pojawiły się zapowiedzi zupełnie nowego smartwatcha Watch Urbane, później poznaliśmy wstępne informacje na temat czterech nowych modeli smartfonów, by następnie dowiedzieć się o specjalne...

LG podkręca atmosferę przed swoją konferencją na targach MWC, od której dzieli nas już tylko kilka dni. Najpierw pojawiły się zapowiedzi zupełnie nowego smartwatcha Watch Urbane, później poznaliśmy wstępne informacje na temat czterech nowych modeli smartfonów, by następnie dowiedzieć się o specjalnej wersji zegarka LG.

Jeżeli ktokolwiek stawiał zarzuty LG G Watch R, że jest to zegarek o dość sportowym wyglądzie, to odpowiedź LG powinna być na nie wystarczającą ripostą. Zauważyłem, jednak że LG Watch Urbane nie przypadł wszystkim do gustu (gusta, guściki), ale w dalszym ciągu oczekiwano stworzenia urządzenia, które do działania nie będzie potrzebowało łączności ze smartfonej. Z tą drugą kwestią Koreańczycy postanowili się uporać i tak powstał LG Watch Urbane z LTE.

Pojawienie się obsługi sieci komórkowej (oraz technologii VoLTE umożliwiającej prowadzenie rozmów głosowych przy użyciu zegarka) pociągnęło za sobą zwiększenie pojemności baterii umieszczonej w zegarku do 700mAh. Dodatkowo wyposażono go w moduł NFC pozwalający na przykład na wspieranie płatności zbliżeniowych. Lista sensorów, które udało się zamknąć w tej niewielkie obudowie robi wrażenie: akcelerometr, żyroskop, GPS, kompas, pulsometr i barometr. W razie potrzeby istnieje oczywiście możliwość współracy ze smartfonami z systemem Android.

Co ciekawe, model ten ma niewiele wspólnego ze smartwatchem LG, z którym spotkaliśmy się podczas targów CES. Współpracujący z wybranymi autami Audi smartwatch był wyposażony w specjalną wersję systemu webOS. Tutaj nie znajdziemy webOS, ani Android Wear, co oznacza, że LG przygotowało autorskie rozwiązanie. Jestem naprawdę zaintrygowany próbami LG i ciekawi mnie z jakim odbiorem spotka się ich nowy gadżet. Na więcej szczegółów odnośnie nowych urządzeń LG musimy wstrzymać się jeszcze dłuższą chwilę. Podczas MWC omówione zostaną wszystkie frapujące nas detale i ceny tychże gadżetów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu