Podcast Antyweb Po Godzinach

Czym wyróżnia się polski YouTube i jak się na nim zarabia?

Konrad Kozłowski
Czym wyróżnia się polski YouTube i jak się na nim zarabia?
0

Choć raport Oxford Economics oszacował, że YouTube wniósł do polskiej gospodarki aż 98 mln euro, to wedle innych źródeł mogło to być aż 500 czy 600 mln euro. Skąd takie liczby? Jak zarabia się na YouTube w Polsce?

Opublikowany w listopadzie raport wzbudził niemałe poruszenie, bo zawarte w nim liczby i fakty oraz wnioski zwróciły uwagę na gigantyczne znaczenie YouTube'a nie tylko pod względem finansowym dla polskich twórców. Więcej o raporcie możecie przeczytać w naszym artykule, a także przejść do samego źródła, gdzie znajdzie się mnóstwo szczegółów, które mogą przykuć Waszą uwagę. Przeczytacie między innymi o tym, jak znaczący okazał się wzrost liczby twórców, których zarobek osiąga 5-cyfrowe kwoty czy liczba kanałów z ponad 100 tys. subskrypcji.

W rozmowie, której posłuchacie w najnowszym odcinku podcast, usłyszycie nieco więcej o kulisach tych operacji, jak również kilka innych słów komentarza odnośnie działalności YouTube w Polsce. Gościem tego odcinka jest Marcin Olender pełniący funkcję menadżera ds. Polityk Publicznych i Relacji Rządowych dla regionu centralnej i wschodniej Europy w polskim oddziale Google.

Jak się zarabia na polskim YouTube i czym się wyróżnia?

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu