Xiaomi

Czym się różnią opaski Mi Band? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę

Piotr Kurek
Czym się różnią opaski Mi Band? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę
6

Xiaomi Mi Band cieszą się niesłabnącą popularnością — także w Polsce. Kolejne generacje opasek sportowych chińskiego producenta oferują coraz więcej. Tylko na co zwracać uwagę przy kupnie? Czy opłaca się kupić starsze modele? Sprawdzamy, czym różnią się modele dostępne na rynku.

Xiaomi Mi Band

Xiaomi Mi Band 5 zaprezentowano w zeszłym tygodniu. Najnowsza wersja opaski chińskiego producenta wprowadza wiele nowości — od większego ekranu zaczynając, na nowym sposobie jej ładowania kończąc. Z każdą kolejną generacją użytkownicy dostają funkcje, które kuszą do przesiadki na nowszy model. Czy zawsze warto to robić? Dla końcowego odbiorcy ważne jest, czy dana opaska spełni jego oczekiwania i czy oferowane przez nią funkcjonalności są tym, czego akurat potrzebuje.

Xiaomi Mi Band 2

W polskich sklepach wciąż znaleźć możecie wszystkie generacje opasek Xiaomi Mi Band, choć największą popularnością cieszą się te 2,3 i 4. generacji. Już w najbliższych tygodniach spodziewać się można polskiej premiery Mi Band 5. Tę opaskę w chwili obecnej można zamówić z Chin za ok. 121 zł. W zależności od wybranego modelu zapłacicie od ok. 40 do 120 zł (w sklepie RTV EURO AGD).

Xiaomi Mi Band. Porównanie dostępnych opasek fitness

Mi Band 5 Mi Band 4 Mi Band 3 Mi Band 2 Mi Band
Ekran 1,1" AMOLED 0,95" AMOLED 0,78" OLED 0,42" OLED brak
dotyk tak tak tak tak nie
Motywy 177 77 3 0 0
Kategorie ćwiczeń 11 6 0 0 0
Tryb multi-sport tak tak tak nie nie
Wodoodporność do 50 m. do 50 m. do 50 m. IP67 IP67
Asystent Tak, Xiao AI (NFC) Tak, Xiao AI (NFC) nie nie nie
Śledzenie snu 24h, wykrywanie REM wykrywanie snu Wykrywanie snu Wykrywanie snu Wykrywanie snu
Ładowanie Magnetyczna ładowarka Dedykowany dock Dedykowany dock Dedykowany dock Dedykowany dock
Czas pracy 14 dni 20 dni 20 dni 20 dni 30 dni
Łączność Bluetooth 5.0 Bluetooth 5.0 Bluetooth 4.2 Bluetooth 4.0 Bluetooth 4.0
Kompatybilność Android/iOS Android/iOS Android/iOS Android/iOS Android/iOS
Powiadomienia tak tak tak tak nie
Wibracje tak tak tak tak tak
Pulsometr tak tak tak tak nie
wymienne opaski tak tak tak tak nie

Każda opaska oferuje podstawowe funkcje, choć pierwsza generacja Mi Band pozbawiona jest ekranu dotykowego, a wszystkie wyniki wyświetlane są w aplikacji mobilnej. Wszystkie liczą kroki, przebyty dystans oraz sen. Jednak z każdą kolejną odsłoną użytkownicy otrzymują coraz to nowsze rozwiązania służące m.in. wygodnemu uprawianiu sportu — w tym wybór konkretnej czynności (bieg, pływanie, jazda na rowerze), do której dopasowywane są inne parametry. Z nowszymi opaskami pójdziecie więc na basen bez obawy o jej uszkodzenie. Starsze modele chronione są co najwyżej przed potem lub zachlapaniem wodą.

Xiaomi Mi Band. Pięć generacji opasek sportowych. Na którą się zdecydować?

Xiaomi Mi Band 3

Warto też zwrócić uwagę na czas pracy na jednym ładowaniu — niecałe 3 tygodnie to całkiem dobry wynik, choć w przypadku pierwszych czterech generacji, ładowanie Mi Band nie należy do najprzyjemniejszych. W Mi Band 5 zastosowano nową ładowarkę wykorzystującą mechanizm magnetyczny co ułatwia jej naładowanie. Ten model pozwala też na większe urozmaicenie ekranu — a to za sprawą 170 motywów graficznych, które można zmieniać w zależności od nastroju, czy koloru opaski.

Xiaomi Mi Band 4

Wiadomo, że najwięcej funkcji oferuje Xiaomi Mi Band 5, ale być może nie szukacie tak zaawansowanych rozwiązań. Warto więc sprawdzić, czego akurat potrzebujecie i może się okazać, że wystarczy Mi Band 3 lub Mi Band 4, by zaspokoić Wasze oczekiwania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu