Felietony

Czy tak będzie wyglądał nowy iPhone?

Konrad Kozłowski
Czy tak będzie wyglądał nowy iPhone?
15

To może być premiera, która przyćmi tegoroczny hit od Samsunga, czy całkiem nieźle radzące sobie modele Nokii, której sytuację na domowym rynku opisywałem wczoraj. Nadchodzący iPhone wzbudza ogromne emocje, a wszystkie plotki i przecieki podsycają tylko atmosferę. Serwis 9to5mac pokazał zdjęcia domn...

To może być premiera, która przyćmi tegoroczny hit od Samsunga, czy całkiem nieźle radzące sobie modele Nokii, której sytuację na domowym rynku opisywałem wczoraj. Nadchodzący iPhone wzbudza ogromne emocje, a wszystkie plotki i przecieki podsycają tylko atmosferę. Serwis 9to5mac pokazał zdjęcia domniemanej tylnej obudowy następcy iPhone'a 4S, która wnosi cały szereg nowości.

Zdjęcia prezentują obudowę w dwóch standardowych wersjach kolorystycznych - czarnej i białej. Rzekomo elementy tylnej klapki mają być wykonane z metalu, nie wiadomo jednak jak wpłynie to na strukturę anteny, którą do tej pory była ramka wokół obudowy. Ma to być też sposobem na stworzenie obudowy typu unibody, z której słyną MacBooki od Apple. Tego typu struktura umożliwia stworzenie lżejszego i mniejszego urządzenia, nie tracąc przy tym jego wytrzymałości.

Powracającym jak bumerang tematem jest też domniemane zwiększenie ekranu w nadchodzącym smartfonie od Apple. Zagorzali (i nie tylko) użytkownicy tego telefonu zgodnie twierdzą, że większa powierzchnia ekranu w tym telefonie jest zbędna. Jest to chyba największa zagadka dotycząca nowego iPhone'a. Niemal pewne jest, że podobnie jak Nowym iPadzie, obsługiwane będą sieci 4G - LTE. Ciekawe czy tym razem, Apple zdecyduje się na wydanie wersji międzynarodowej, która będzie działała we wszystkich zakresach dostępny dookoła świata.

Czy nowy iPhone oznaczałby wprowadzenie nowe złącza dock? Wiele osób narzeka, że obecne jest zbyt duże i nie tyle źle wygląda, co po prostu marnuje zbyt wiele powierzchni na krawędzi telefonu i pozostałych urządzeń mobilnych od Apple. Mnie to osobiście nie przeszkadza, ale intryguje mnie pytanie, dlaczego od tylu lat Apple nie zdecydowało się na jego unowocześnienie. Częściową odpowiedzią może być chęć zgodności masy akcesoriów z najnowszymi produktami firmy z Cupertino. Jednak, kształt i rozmiar aktualnego złącza nie pasuje już stylistycznie do wyglądu najnowszych urządzeń - przykładem jest iPod nano szóstej generacji, gdzie miejsce na wtyczkę zajmuje niemal całą dolną krawędź odtwarzacza.

Oczywiście plotek na temat przyszłości telefonu, który "zrewolucjonizował branżę" pojawiło się, pojawia i będzie pojawiać ogromna ilość. Jak zawsze w przypadku przewidywań odnośnie tej firmy ciężko cokolwiek wyrokować. Presja nad nowym produktem jest ogromna - czy Apple sprosta oczekiwaniom?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhone