Świat

Czy Microsoft szykuje się do przejęcia Yahoo siłą?

Grzegorz Marczak
Czy Microsoft szykuje się do przejęcia Yahoo siłą?
7

Czyżby Microsoft zaczął realizować wczorajszą zapowiedz Steva Ballmera ? "..pursue all necessary steps to ensure that Yahoo!'s shareholders are provided with the opportunity to realize the value inherent in our proposal..." Świadczyć o tym może chociażby dzisiejsza informacja podana przez...

Czyżby Microsoft zaczął realizować wczorajszą zapowiedz Steva Ballmera ?

"..pursue all necessary steps to ensure that Yahoo!'s shareholders are provided with the opportunity to realize the value inherent in our proposal..."

Świadczyć o tym może chociażby dzisiejsza informacja podana przez New York Post o tym jakoby Microsoft zatrudnił firmę do tego aby w jego imieniu namawiała kontaktowała się z akcjonariuszami Yahoo. Jeszcze wczoraj firm ta rozpoczęła telefoniczne "badania" nastrojów akcjonariuszy Yahoo po tym jak zarząd odrzucił ofertę MS.

Mimo iż początkowo negocjacje przebiegały w jak najbardziej przyjaznej atmosferze to jednak dość "oschła" riposta Yahoo na ofertę MS przyczyniała się do podjęcia przez Ballmera bardziej zdecydowanych działań.

Co ciekawe jeszcze przed oficjalną decyzją zarządu, drugi jeśli chodzi o ilość akcji udziałowiec (Legg Mason Capital Management - czyli 80 milionów akcji) wyrażając swoją opinię stwierdził, że co prawda oferta MS powinna być trochę wyższa to jednaj zarząd yahoo nie powinien dać ponieść się fantazji.

Przy tego typu nastrojach wśród udziałowców nie trudno wyobrazić sobie co tak naprawdę planuje Microsoft. Przejęcie czy też uzyskanie przychylności znacznej liczby udziałowców może doprowadzić do zmiany zarządu firmy na najbliższym walnym zgromadzeniu (do przeprowadzenia tej operacji została właśnie wynajęta firma o której pisałem powyżej).

Oczywiście wszystkie ruchy jakie teraz wykonuje "z kontrolowanym rozgłosem" Microsoft mogą być jedynie pokazem siły kierowanym w stronę zarządu Yahoo. Widać jednak, że MS jest bardzo zdeterminowany w swoich działaniach zmierzających do przejęcia firmy.

Zapewne ciąg dalszy nastąpi. Co wymyśli zarząd Yahoo skoro jak na razie MS nie kwapi się z przedstawienie kolejnej finansowej oferty?

Z serii Microsoft kupuje Yahoo do tej pory ukazało się (chronologinicznie) :

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu