Świat

Yahoo oficjalnie odrzuca ofertę Microsoftu

Grzegorz Marczak
Yahoo oficjalnie odrzuca ofertę Microsoftu
1

Yahoo oficjalnie odrzuciło ofertę Microsoftu (44,6 miliarda dolarów), uważając że jest jest ona za niska, w publikacji prasowej tak oto firma uzasadnia swoją decyzję: “After careful evaluation, the Board believes that Microsoft’s proposal substantially undervalues Yahoo! including our glo...

Yahoo oficjalnie odrzuciło ofertę Microsoftu (44,6 miliarda dolarów), uważając że jest jest ona za niska, w publikacji prasowej tak oto firma uzasadnia swoją decyzję:

“After careful evaluation, the Board believes that Microsoft’s proposal substantially undervalues Yahoo! including our global brand, large worldwide audience, significant recent investments in advertising platforms and future growth prospects, free cash flow and earnings potential, as well as our substantial unconsolidated investments. The Board of Directors is continually evaluating all of its strategic options in the context of the rapidly evolving industry environment and we remain committed to pursuing initiatives that maximize value for all stockholders.”

Pierwszy krok w negocjacjach został wykonany - Pytanie tylko czy Microsoft podejmie rękawicę i będzie dalej negocjował?

Mr Yang musi teraz przygotować się na uzasadnione moim zdaniem zarzuty ze strony akcjonariuszy Yahoo i udowodnić, że prowadząc firmę niezależnie jest w stanie zwiększyć wartość akcji do 40 dolarów (z nieoficjalnego źródła dowiadujemy się, że przy takiej kwocie za akcje, Yahoo jest gotowe na powrót do negocjacji).

Sytuacja Microsoftu również nie jest ciekawa (wprawdzie dzisiejsze plotki na temat ponowienia rozmów Yahoo i AOL i potencjalnego połączenia firm są raczej mało realistyczne), Yahoo wprawdzie odrzuciło w zeszłym roku ofertę Google, ale obie firmy wspominały o możliwej współpracy. Nie trzeba chyba tłumaczyć w jakiej sytuacji był by MS gdyby Yahoo i Google podjęły współpracę nawet w bardzo ograniczonym zakresie.

Microsoft w tej sytuacji może być zdeterminowany i może okazać, że będzie w stanie podnieść ofertę dla Yahoo - nie wydaje się jednak aby Yahoo osiągnęło oczekiwaną kwotę i było w stanie obronić się przed skromniejszą ofertą (bo mimo wszystkich plotek jak na razie nikt nie wystąpił oficjalnie z konkurencyjną dla MS ofertą, a przy obecnym kursie akcji i sytuacji Yahoo kwota 40 USD za akcję wydaje się być bardzo trudna do osiągnięcia).

Teraz czekamy na ruch Microsoftu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu