Świat

Microsoft odpowiada Yahoo i jego akcjonariuszom.

Grzegorz Marczak
Microsoft odpowiada Yahoo i jego akcjonariuszom.
4

Microsoft nie dał nam długo czekać na swoją odpowiedz, odnośnie odrzucenia oferty przez Yahoo. Prawdopodobne jest iż odpowiedz ta była napisana jeszcze w zeszłym tygodniu kiedy pojawiły się pierwsze informacje o tym, że zarząd Yahoo planuj odrzucić ofertę MS. MS bardzo sprytnie odpowiada Yahoo ki...

Microsoft nie dał nam długo czekać na swoją odpowiedz, odnośnie odrzucenia oferty przez Yahoo. Prawdopodobne jest iż odpowiedz ta była napisana jeszcze w zeszłym tygodniu kiedy pojawiły się pierwsze informacje o tym, że zarząd Yahoo planuj odrzucić ofertę MS.

MS bardzo sprytnie odpowiada Yahoo kierując jednocześnie swoje słowa i argumenty finansowe do akcjonariuszy firmy. Warto przypomnieć, że oferta MS czyli $31 dolarów za akcje przewyższała ówczesną wycenę o Yahoo o ponad 60%.

Cytaty z notki Microsoftu (pogrubienia zrobione przeze mnie):

It is unfortunate that Yahoo! has not embraced our full and fair proposal to combine our companies. Based on conversations with stakeholders of both companies, we are confident that moving forward promptly to consummate a transaction is in the best interests of all parties...

We are offering shareholders superior value and the opportunity to participate in the upside of the combined company....

The Yahoo! response does not change our belief in the strategic and financial merits of our proposal. As we have said previously, Microsoft reserves the right to pursue all necessary steps to ensure that Yahoo!’s shareholders are provided with the opportunity to realize the value inherent in our proposal.

Jak widać, MS przyjął strategię polegającą na jasnym przekazie do akcjonariuszy - chcemy dać wam zarobić dużo więcej niż jest w stanie zarobić Yahoo w najbliższym czasie - Co wy na to?

Microsoft uderzając w najsłabszy punkt (czyli kieszeń akcjonariuszy przy nie najlepszej sytuacji firmy) pokazuje, że w negocjacjach będzie twardo obstawał przy swojej propozycji, która według MS była "full and fair".

Bardzo jestem ciekawy, kto teraz wykona następny krok ? - a może wykonają go posiadacze akcji Yahoo?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu