Apple

Plotki o śmierci iPhone'a 13 Mini mocno przesadzone. Tak ma wyglądać tegoroczny smartfon

Krzysztof Rojek
13

Nowy iPhone 13 Mini pojawił się na pierwszych, nieoficjalnych renderach. Jak zmieni się najmniejszy smartfon w portfolio Apple.

iPhone Mini był tematem plotek na długo przed swoim pojawieniem się, a nawet po tym szum medialny nie ustawał. Recenzenci i krytycy chwalili Apple za wybór małej formy, ale jednocześnie, po latach przyzwyczajania się do olbrzymich smartfonów, mniejszy model okazywał się dla wielu... za mały. Nikt nie wiedział, czy nowy smartfon Apple przyjmie się na rynku, a żyzny grunt niepewności łatwo przyjmował kolejne informacje o tym, że mały smartfon z Cupertino sprzedaje się źle. Na tyle źle, że Apple najpierw postanowiło obniżyć jego produkcję, a następnie analitycy orzekli , że 2020 był pierwszym i ostatnim rokiem z modelem Mini. Na szczęście, na przekór wszystkiemu, nowy iPhone w mniejszej wersji nie tylko powstanie, ale też - zyska nowy design.

Tak będzie wyglądał iPhone 13 Mini

Oczywiście, samo nazewnictwo nowych telefonów poznamy dopiero podczas wrześniowej konferencji, więc iPhone 12 Mini może być równie dobrze iPhonem 12s Mini, ale to, jak smartfon się nazywa jest w tym momencie kwestią drugorzędną. Najważniejsze jest to, że smartfon w tym roku powstanie. Wiemy nawet jak będzie wyglądał, ponieważ artyści z Svetaapple.sk stworzyli bardzo przekonujące rendery.

Jak widzimy, mamy tu zapowiedzianego już jakiś czas temu zmniejszonego notcha oraz przeorganizowane obiektywy z tyłu smartfona. Na renderach widać także gniazdo ładowania. Ten element może ulec zmianie, ponieważ Apple otwarcie ogłosiło, że pracuje nad iPhonem który będzie go pozbawiony. Czy uda im się zdążyć na czas?

iPhone'y zostały pokazane w wersji Product (RED), czyli wersji kolorystycznej ze sprzedaży której część dochodu zostaje przeznaczona na walkę z AIDS, gruźlicą czy malarią. Apple jest jedną z firm, która najbardziej aktywnie wspiera tę inicjatywę, a dlatego czerwona wersja wraca prawie w każdej generacji smartfonów.

Oczywiście, w momencie, w którym jasnym stało się, że iPhone Mini 2021 zostanie stworzony, pojawiły się kolejne przewidywania, że to ten rok ma być "tym ostatnim". Czy tak będzie? Nie wiadomo. Trzeba jednak pamiętać, że nawet, jeżeli iPhone 12 Mini sprzedaje się gorzej od swoich gorszych kolegów, to wciąż jest to poziom sprzedaży, o którym tacy producenci jak Nokia mogą obecnie pomarzyć. Dlatego nie sądzę, by małe iPhone'y gdzieś się w najbliższym czasie wybierały.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu