Internet

Czy Instagram bez kwadratowych zdjęć to jeszcze Instagram? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Czy Instagram bez kwadratowych zdjęć to jeszcze Instagram? [prasówka]
7

Duże zmiany w Instagramie. Serwis odchodzi od kwadratowych zdjęć, z których był znany. Od teraz opublikujemy tutaj każdą fotografię w dowolnych proporcjach. Pytanie, czy w takie postaci Instagram czymkolwiek wyróżnia się na tle konkurencji? I czy to w ogóle jeszcze Intagram? Instagram bez kwadratów...

Duże zmiany w Instagramie. Serwis odchodzi od kwadratowych zdjęć, z których był znany. Od teraz opublikujemy tutaj każdą fotografię w dowolnych proporcjach. Pytanie, czy w takie postaci Instagram czymkolwiek wyróżnia się na tle konkurencji? I czy to w ogóle jeszcze Intagram?

Instagram bez kwadratów

Instagram od zawsze był kojarzony z kwadratowymi zdjęciami. Na pewno nie przesadzę pisząc, że był to jego element rozpoznawczy. Teraz serwis otwiera się na inne formaty i będzie przyjmował fotografie oraz filmy w formatach panoramicznych. Z jednej strony to dobra wiadomość, bo ogrom użytkowników stosowało różnego rodzaju sztuczki, żeby obejść to ograniczenie (powstawały nawet specjalne aplikacje do tego). Z drugiej Instagram traci swój wyjątkowy charakter i właściwie przestaje się wyróżniać na tle dziesiątek innych programów tego typu. Czy nowe formaty się przyjmą? To na pewno. Pytanie, czy wyjdzie to na dobre samemu serwisowi. Stosowna aktualizacja klienta Instagrama pojawi się w AppStore i Google Play na dniach.

Nowy wygląd aplikacji w wynikach wyszukiwania

Google odświeżył panel z sugerowanymi aplikacjami wyświetlanymi na samym szczycie strony mobilnych wyników wyszukiwania. Od teraz proponowane aplikacje będą się wyświetlały w formie kolorowych kafelków. Na każdym z nich widoczna ma być ikona, nazwa, średnia ocena w gwiazdkach, liczba ocen oraz cena. Wygląda to dość przyjemnie dla oka i powinno na użytkownikom smartfonów i tabletów zdecydowanie ułatwić znalezienie programu i usługi, której aktualnie potrzebują. Co ciekawe, nowa wersja panelu nie działa jeszcze na wszystkich hasłach. Na pewno jednak wyświetla się po wpisaniu hotel apps lub music apps. Dowody i przykład powyżej.

Megapanel za lipiec

W lipcowym raporcie Megapanel Grupa Wirtualna Polska ciągle utrzymuje się na pozycji lidera. Onet pozostaje na drugim miejscu, jednak różnica między nimi kolejny raz uległa zmniejszeniu. Wirtualna Polska w lipcu miała o 82,7 tys. mniej użytkowników, a Onet zanotował wzrost o 140,4 tys. Ogółem w ubiegłym miesiącu strony odwiedziło 23,77 mln intenrautów, a więc 95,3 proc. wszystkich polskichużytkowników sieci (o 110,2 tys. więcej niż w czerwcu). Dużą, bo blisko 76 tys. stratę zanotował Facebook. Liderem wzrostu jest YouTube z 268,2 tys. więcej niż przed miesiącem.

Premiera iPhone'ów 9 września

Apple rozsyła zaproszenia na swoją coroczną konferencję. Tym razem odbędzie się ona 9 września (tradycyjnie w San Francisco). Spekulacje i przecieki sugerują, że zobaczymy dwa nowe iPhone'y 6S. Ile w tym prawdy? Dowiemy się już niedługo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu