Internet

Gdzie w internecie oglądać za darmo mecze FC Barcelony, Realu Madryt?

Tomasz Popielarczyk
Gdzie w internecie oglądać za darmo mecze FC Barcelony, Realu Madryt?
16

Informowaliśmy Was o rozszerzeniu oferty programowej Eleven Sports Network o mecze hiszpańskiej Primera Division. To dobra okazja, żeby zebrać w jednym miejscu wszystkie serwisy internetowe, gdzie bezpłatnie i legalnie można obejrzeć mecze ligi hiszpańskiej. FC Barcelona i Real Madryt (a od niedawna...

Informowaliśmy Was o rozszerzeniu oferty programowej Eleven Sports Network o mecze hiszpańskiej Primera Division. To dobra okazja, żeby zebrać w jednym miejscu wszystkie serwisy internetowe, gdzie bezpłatnie i legalnie można obejrzeć mecze ligi hiszpańskiej. FC Barcelona i Real Madryt (a od niedawna pewnie również Sevilla) mają nad Wisłą ogromną liczbę fanów, więc temat wydaje się szczególnie istotny z punktu widzenia polskiego internauty.

Eleven Sports

Dla fanów piłki nożnej debiut Elevent Sports Network jest niewątpliwie bardzo ważnym wydarzeniem. W tej chwili na kanałach sieci emitowane są już m.in. ligi włoska, francuska oraz właśnie hiszpańska. Mecze Barcelony, Realu Madryt i innych drużyn La Liga możemy oglądać całkowicie za darmo na stronie elevensports.pl. Transmisja jest realizowana w jakości HD oraz opatrzona polskim komentarze. Osadzony tam player wymaga do działania wtyczki Flash, co może utrudniać dostępność z poziomu urządzeń mobilnych. Ważnym dodatkiem jest program, w którym rozpisano transmisje na najbliższy tydzień. Każdy fan może dzięki temu bez trudu zaplanować swój terminarz na najbliższe dni.

Player.pl

Należąca do Grupy TVN platforma VOD Player.pl jakiś czas temu nawiązała współpracę z Elevent Sports Network, dzięki czemu na stronie usługi, a także w jej aplikacjach możemy uzyskać dostęp do obu kanałów sieci w jakości HD. Oglądanie ich wymaga założenia konta w serwisie, co jednak nie powinno stanowić dla nikogo trudności. Przewagą tego rozwiązania jest na pewno dostępność tych (oraz kilkunastu innych) programów na urządzeniach mobilnych. Prawdopodobnie mogą z nich korzystać również posiadacze niektórych Smart TV. Tutaj jednak sprawa się komplikuje, bo nie wszystkich - nasz redakcyjny Philips we wbudowanej aplikacji Player.pl nie posiadał sekcji kanały TV, a tym samym uniemożliwiał oglądanie transmisji z meczów Barcelony i Realu Madryt.

Strefa T-Mobile

Klienci T-Mobile otrzymują dodatkowe możliwości, bo mogą korzystać z usługi Strefa T-Mobile działającej w ramach opisywanego wyżej serwisu Player.pl. Teoretycznie mogłoby się wydawać, ze to dwie identyczne usługi. W praktyce jednak jest inaczej, bo Strefa T-Mobile daje dostęp do szerszej oferty programowej. Co jednak najważniejsze, oglądając mecze ligi hiszpańskiej (i każdej innej) w ramach tej usługi na urządzeniach mobilnych nie płacimy za transfer danych. Tym sposobem możemy być na bieżąco nawet podczas wakacyjnego wyjazdu, kiedy jedyny internet, na jaki możemy liczyć, to ten w telefonie lub tablecie.

STS TV

Platforma wideo działająca w ramach STS daje nam również dostęp do bezpłatnych transmisji ligi hiszpańskiej, a także innych rozgrywek piłkarskich. W odróżnieniu jednak od opisywanych wyżej usług mecze są opatrzone komentarzem w języku angielskim. Dla jednych będzie to wadą, dla innych zaletą. STS TV był przez dłuższy czas, w okresie hegemonii Canal+ na tym polu, jedynym w polskim internecie miejscem, gdzie można było obejrzeć legalnie transmisje zmagań hiszpańskich drużyn.

 

Materiał będzie aktualizowany, więc jeżeli z czasem pojawią się dodatkowe platformy z darmowymi transmisjami meczów ligi hiszpańskiej, dodamy je tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

sport