Smartfony

Czy chcielibyście już kupić składany smartfon? Sprawdzamy Wasze opinie!

Albert Lewandowski
Czy chcielibyście już kupić składany smartfon? Sprawdzamy Wasze opinie!
16

Łatwo zauważyć, że teraz producenci urządzeń mobilnych skupili się na zaoferowaniu wsparcia dla sieci 5G oraz tworzeniu składanych smartfonów. Co w ogóle o nich myślicie?

Składane smartfony - dla kogo?

Składane urządzenia na pewno prezentują się nowocześnie. Widać zresztą w nich, że mają sens, ponieważ mogą oferować stosunkowo kompaktowe rozmiary przy zachowaniu możliwości powiększania i oddawaniu użytkownikowi do dyspozycji ogromnej przestrzeni roboczej. Teraz w zasadzie jesteśmy świadkami narodzin tego segmentu i jestem ciekaw, jak patrzycie na składane telefony?

W formie przypomnienia omówimy krótko trzy ostatnie i chyba najpopularniejsze propozycje.

Motorola Moto Razr

Amerykanie postanowili skorzystać z niezwykle mocnej marki, którą mają w swoim portfolio. Połączyli to z ideą składanego smartfona i powstał jeden z najładniejszych telefonów, jakie znajdziemy obecnie w sprzedaży. Mamy wysoką cenę, dużo wyższą względem standardowych flagowców, podłużny ekran, który świetnie sprawdzi się do oglądania filmów, z widocznym lekkim zagięciem pośrodku, oraz całkiem mocne podzespoły w środku.

Samsung Galaxy Fold

Najdłużej dostępny na rynku model, który najpierw zaliczył falstart ze zbyt mało wytrzymałą konstrukcją, wskutek czego trafił z opóźnieniem do sprzedaży. Mimo tego, że trzeba za niego zapłacić ponad 10 tysięcy złotych, to Koreańczycy są zadowoleni z wyników sprzedaży i widać, że taki pomysł na urządzenie trafił w gusta wybranych. Cóż, to się nazywa prawdziwe badanie rynku z nowatorskim urządzeniem.

Samsung Galaxy Z Flip

Najnowsza propozycja, która wygląda bardzo podobnie do Moto Razr i jest równie atrakcyjna cenowo. W Polsce będzie kosztować skromne 6600 złotych, a w tej kwocie otrzymamy wydajny sprzęt, nawiązujący do starych sprzętów z klapką, Snapdragonem 855+ oraz ogromnym, bo 6,7-calowym ekranem Super AMOLED. Tu jednak pojawił się jeszcze jeden, dodatkowy o przekątnej 1,1 cala, co przypomniało mi pewne eksperymenty LG w serii V.

Jaka jest Wasza opinia na temat składanych smartfonów?

Zapraszamy do naszej ankiety, w której sprawdzimy, czy i jakie składane smartfony Wam odpowiadają i czy w ogóle są wśród Was nimi zainteresowani :) Koniecznie napiszcie też w komentarzach, co sądzicie o takiej ścieżce rozwoju telefonów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu