Mobile

Wincej rdzeniuf! MediaTek będzie produkować 10-rdzeniowe procesory [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Wincej rdzeniuf! MediaTek będzie produkować 10-rdzeniowe procesory [prasówka]
21

Więcej cali, więcej rdzeni, więcej gigabajtów. Specyfikacje smartfonów i tabletów zmieniają się w zatrważającym tempie. Okazało się właśnie, że tajwański MediaTek pracuje nad 10-rdzeniowymi układami. Czy to w ogóle gdziekolwiek znajdzie zastosowanie? Mediatek i 10 rdzeni Informacje o 10-rdzeni...

Więcej cali, więcej rdzeni, więcej gigabajtów. Specyfikacje smartfonów i tabletów zmieniają się w zatrważającym tempie. Okazało się właśnie, że tajwański MediaTek pracuje nad 10-rdzeniowymi układami. Czy to w ogóle gdziekolwiek znajdzie zastosowanie?

Mediatek i 10 rdzeni

Informacje o 10-rdzeniowych układach pochodzą od chińskich analityków. Mają to być układy z nowej serii Helio X20, o której pisałem w jednej z ostatnich prasówek. Takie rozwiązanie miałoby dawać w AnTuTu wyniki rzędu 70 tys. pkt. MediaTek ma rozpocząć masową produkcję chipów pod koniec tego roku. Będą one dedykowane topowym azjatyckim smartfonom, które miałyby podbijać zachodnie rynki.

LG G4 w kolejnym teaserze

LG przygotowało kolejne wideo poświęcone smartfonowi LG G4. Tym razem skupiono się na podkreśleniu atutów wyświetlacza. Nowy panel IPS zastosowany w urządzeniu będzie posiadał przekątną 5,5 cala oraz rozdzielczość Quad HD. Ma być jaśniejszy i wyświetlać więcej kolorów niż jakikolwiek odpowiednik na rynku. Czekamy.

Wygoogluj sobie telefon

Google już od jakiegoś czasu oferuje funkcję znajdowania zgubionego lub skradzionego telefonu za pomocą  usługi Android Device Manager. Teraz zintegrowano ją z wyszukiwarką. Wpisując "find my phone", mamy otrzymać mapę wraz z oznaczonym na niej położeniem urządzenia. Oczywiście nie działa to na razie w Polsce, ale wydaje się fajną ciekawostką na którą warto czekać.

Nowe odręczne pisanie na Androidzie

Google wydał nową wersję aplikacji Handwriting Input (dotąd była ona wbudowana tylko w Androida i niedostępna w Google Play), która pozwala na odręczne wprowadzanie tekstu na Androidzie w aż 82 językach. Co najciekawsze nie potrzebujemy do tego rysika. Program radzi sobie również z emotikonami i znakami diakrytycznymi. Jeżeli preferujecie taki sposób pisania na urządzeniach mobilnych, prawdopodobnie nie ma lepszego rozwiązania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu