Felietony

Czego i kogo szukała Polska w 2011 roku

Grzegorz Ułan
Czego i kogo szukała Polska w 2011 roku
9

Jak co roku, grudzień staje się miesiącem wszelakich podsumowań. Nie inaczej postanowił zrobić Google, dzieląc się zestawieniem najpopularniejszych haseł w jego wyszukiwarce, na całym świecie. Nas najbardziej interesuje oczywiście jak to wyglądało w naszym kraju. Poniżej przedstawiamy najpopularniej...

Jak co roku, grudzień staje się miesiącem wszelakich podsumowań. Nie inaczej postanowił zrobić Google, dzieląc się zestawieniem najpopularniejszych haseł w jego wyszukiwarce, na całym świecie. Nas najbardziej interesuje oczywiście jak to wyglądało w naszym kraju. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze wyszukiwania z podziałem na kategorie.

Najszybciej zyskujące

W najważniejszej kategorii, odzwierciedlającej popularność danych haseł na przestrzeni całego roku, wygrywa Kwejk. Demotywatorom rośnie konkurencja:)

W zestawieniu tym widzimy również odbicie w rosnącej popularności Facebooka w naszym kraju, który przeskoczył już w Megapanelu Naszą Klasę. W marcu mamy wyraźny skok popularności hasła Sala Samobójców, w związku z jego premierą w polskich kinach, natomiast w czerwcu widać kończący się w tymże miesiącu Spis Powszechny. Dalej mamy popularne w tym roku seriale w polskiej telewizji. Zestawienie kończy piosenkarka Adele, uważana za następną Amy Winehouse.

Poniżej ilustrujemy pozostałe zestawienia, bardziej szczegółowe, w rozbiciu na kategorie. Z najciekawszych pozycji wymienię zwycięzce w kategorii Sport, gdzie okazuje się, iż najciekawszym wydarzeniem sportowym 2011 roku była walka Adamek - Kliczko oraz w kategorii Podróże, najchętniej wybieraliśmy Chorwację jako docelowe miejsce spędzenia urlopu. No i kategoria Gry gdzie wygrywa Minecraft.

Najszybciej zyskujące – Ludzie

Filmy

Jedzenie i picie

Muzyka

Sport

Podróże

Zwierzęta domowe

Gry video

Jeżeli chcecie przejrzeć popularne hasła w innych krajach na całym świecie, zapraszam na stronę Google Zeitgeist

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wyszukiwarka google