Płatności i bankowość

Czasowa blokada kart w BZWBK24 oraz koniec płatnych alertów

Grzegorz Ułan
Czasowa blokada kart w BZWBK24 oraz koniec płatnych alertów
17

Czasowa blokada kart to przydatna funkcja, w sytuacjach kiedy musimy zostawić swoje rzeczy osobiste w publicznym miejscu, na przykład na basenie lub siłowni. Również, gdy nie wiemy, czy zagubiliśmy kartę gdzieś w domu czy została nam wcześniej skradziona. Ostatnio taka funkcja zawitała do IKO, teraz będą mogli z niej korzystać klienci Banku Zachodniego WBK, ale nowości w aplikacji mobilnej tego banku jest jeszcze więcej.

Blokada karty w BZWK24

Blokady będziemy mogli dokonać w menu zarządzania kartami. Po zablokowaniu nie będą możliwe płatności w sklepach czy wypłaty gotówki z bankomatu. Oczywiście w każdej chwili możemy tę blokadę wyłączyć, czy to w aplikacji mobilnej czy na stronie w systemie transakcyjnym banku.

Zastrzeżenie karty w BZWBK24

Oprócz czasowego blokowania i odblokowania kart, możliwe będzie również ich zastrzeżenie (różni się od blokady, tym, że nie da się tego cofnąć, musimy starać się o wydanie nowej karty), aktywacja oraz nadania numeru PIN.

Zmiana limitów transakcji w BZWBK24

Kolejna nowość w aplikacji mobilnej, to funkcja, z której sporo razy korzystam w systemie transakcyjnym. Bywało często tak, że zapominałem o tych limitach, które założyłem i w przypadku, gdy nagle potrzebowałem większej gotówki, musiałem dzwonić do BOK-u, by mi zwiększyli limit. Teraz będę mógł wygodnie i szybko zmienić to w aplikacji mobilnej.

Limity można zakładać i zmieniać na transakcje internetowe, przy płatnościach w sklepie stacjonarnym oraz na wypłaty z bankomatów.

Wyłączenie paska magnetycznego

Jeśli korzystacie z kart tylko w Polsce, możecie sobie wyłączyć pasek magnetyczny. A włączać jedynie podczas podróży zagranicznych, gdzie może się zdarzyć, że niektóre bankomaty mogą nadal pobierać dane karty z paska magnetycznego zamiast mikroprocesora (EMV).

Powiadomienia PUSH w BZWBK24

Do tej pory w BZWBK funkcjonowała usługa Alerty24, w której bank przysyłał informację o transakcjach na koncie w postaci SMS-ów, przy czym każdy SMS był płatny.

Teraz bank udostępni powiadomienia PUSH, a komunikaty te mają być bezpłatne. Co będą obejmowały te komunikaty?

  • Alerty24 - informacje o zmianach na rachunkach, kartach lub nieudanych logowaniach do usług bankowości internetowej lub mobilnej.
  • Powiadomienia BLIK - prośby o potwierdzenie transakcji w „zakupach bez kodu BLIK”.
  • Informacje  o przerwach w działaniu usług, zaplanowanych pracach konserwacyjnych oraz treści marketingowe

Dodatkowo dodany został przycisk do generowania potwierdzenia pdf, a przy odbiorcach zdefiniowanych przycisk do wygenerowania „kodu QR rachunku odbiorcy”.

Nowości w BZWBK24 w wersji dla iOS

Użytkownicy iPhone (wersja 6s i wyżej) będą mogli korzystać z 3D Touch (obsługa ikony w zależności od siły nacisku). Po rozwinięciu listy opcji, dostępna będzie możliwość wykonania przelewu, przelewu na telefon, wygenerowania kodu BLIK oraz zakupu biletów.

Jeśli jeszcze nie macie powiadomienia o nowej wersji BZWBK24, powinna się pojawić w ciągu najbliższych dni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

BZWBK