Filmy

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu - ogromne widowisko z debiutem Ironheart!

Kacper Cembrowski
Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu - ogromne widowisko z debiutem Ironheart!
10

“Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” otrzymała nowy zwiastun. Czego możemy się spodziewać po nadchodzącym hicie MCU?

Po “Doktor Strange w multiwersum obłędu” i “Thor: Miłość i grom”, przyszedł czas na trzeci film w tym roku z czwartej fazy Marvel Cinematic Universe. Disney opublikował dzisiaj nowy zwiastun tego widowiska, czym podgrzewa atmosferę przed zbliżającą się premierą “Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”.

Pomimo braku T’Challi, Czarna Pantera 2 zapowiada się świetnie

W królestwie zmieniło się niezwykle dużo. Po śmierci króla T'Challi, która dotknęła wszystkich, królowa Ramonda, Shuri, M'Baku, Okoye i Dora Milaje stają w obronie swojego ludu przed interwencją światowych mocarstw. Mieszkańcy Wakandy są jednak zmuszeni otworzyć nowy rozdział swojej historii, przez co decydują się na połączenie sił z War Dog Nakią i Everettem Rossem, by wytyczyć nowy kierunek dla swojego królestwa.

Źródło: Marvel

Szczegóły dotyczące fabuły na razie są ukrywane. Zamysł fabularny znacznie się zmienił po śmierci Chadwicka Bosemana, w związku z czym zamiast planowanego wcześniej wydarzenia, tym razem ma dojść do konfliktu Wakandy z Atlantydą - można zatem spokojnie założyć, że w filmie pojawi się Namor. Co również interesujące, jak widać na trailerze, w produkcji pojawi Ironheart (Riri Williams), co oznacza, że będzie to jej debiut bohaterski - a gdyby tego było mało, strój Czarnej Pantery trafi w nowe ręce.

Obsada i reżyseria na najwyższym poziomie

We wspomniane wcześniej role wcielają się takie gwiazdy jak Angela Bassett, Letitia Wright, Winston Duke, Danai Gurira, Florence Kasumba, Lupita Nyong'o czy Martin Freeman.

Źródło: Marvel

Za reżyserię „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” odpowiada Ryan Coogler, a film został wyprodukowany przez Kevina Feige'a i Nate'a Moore'a. Produkcja Marvel Cinematic Universe wejdzie do kin już 11 listopada.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news