Polska

Cyfrowe smoki mają chrapkę na indyki, czyli Kraków zaprasza!

Marcin M. Drews
Cyfrowe smoki mają chrapkę na indyki, czyli Kraków zaprasza!
8

Jesteś niezależnym developerem? - pytają organizatorzy największego w Polsce festiwalu elektronicznej rozrywki. - Tworzysz gry mobilne? Chcesz pochwalić się nimi przed szerszą publicznością? Szukasz wsparcia i doświadczonego wydawcy, który pozwoli ci rozwinąć Twój biznes? Przyjedź na Digital Dragons...

Jesteś niezależnym developerem? - pytają organizatorzy największego w Polsce festiwalu elektronicznej rozrywki. - Tworzysz gry mobilne? Chcesz pochwalić się nimi przed szerszą publicznością? Szukasz wsparcia i doświadczonego wydawcy, który pozwoli ci rozwinąć Twój biznes? Przyjedź na Digital Dragons 2014 i spotkaj się z dziennikarzami oraz wydawcami z całego świata.

The BiG Indie Pitch - z czym to się je?

The Big Indie Pitch (BIP) to cykliczna impreza odbywająca się w różnych częściach świata, organizowana przez grupę Steel Media zajmującą się grami w sektorze mobile (m.in. PocketGamer.co.uk, PocketGamer.biz, 148apps). Impreza pod tą nazwą zadebiutowała w ubiegłym roku w San Francisco, a jej celem było stworzenie nieformalnego spotkania dla dziennikarzy oraz developerów niezależnych.

Od tamtego czasu firma Steel Media zorganizowała cały szereg BIP-ów. Miejscem spotkań było nie tylko San Francisco, ale także m. in. Kolonia czy Londyn. W tym roku, dzięki staraniom Krakowskiego Parku Technologicznego oraz 11 bit studios, Artifex Mundi i Imersion, impreza ta po raz pierwszy zawita do Polski. Będzie wydarzeniem towarzyszącym Digital Dragons 2014. The Big Indie Pitch odbędzie się 7 maja w klubie Off Centrum przy ul. Dajwór 16 w Krakowie.

Kto ocenia i doradza?

W skład jury oraz mentorów wchodzić będą czołowi zagraniczni i polscy dziennikarze zajmujący się rynkiem gier mobilnych i developerami indie, a także najbardziej doświadczeni developerzy mobile w Polsce.

W tej grupie znajdą się: Rob Hearn (redaktor naczelny Steel Media), Chris Priestman (publicysta, Pocket Gamer), Will Freeman (publicysta, The Observer), George Osborn (niezależny publicysta), Alysia Judge (publicysta, ITProPortal), Jakub Wójcik (1ndie World), Rafał Kurpiewski (yourapps.info), Paweł Miechowski (11 Bit Studios), Jacek Głowacki (Onet.pl) oraz Piotr Żygadło (VP Artifex Mundi).

Jak to działa?

Przy stolikach zasiadają dziennikarze i eksperci, a do nich kolejno dołączają zainteresowani developerzy. Format ten umożliwia uczestnikom przedstawienie w dynamiczny sposób swojej firmy i projektów. Kluczowym punktem każdego spotkania są tzw. „pitches”, czyli krótkie, trwające dokładnie cztery minuty prezentacje. Każdy twórca opowiada o swojej grze jurorom, doskonaląc w ten sposób swoje umiejętności pracy pod, nie czarujmy się, sporą presją. Po określonym czasie wybija gong i następuje zmiana miejsc. Przedsiębiorcy mówią o swoich projektach kolejnym ekspertom. Po przeglądzie wszystkich uczestników oraz naradzie, jury ogłasza zwycięzcę. Na koniec przychodzi jeszcze czas na networking, niezobowiązujące rozmowy w kuluarach oraz dobrą zabawę.

The Big Indie Pitch każdemu daje coś ważnego. Dla dziennikarzy to okazja, by zapoznać się z grami, z których wiele charakteryzuje się sporym potencjałem. Dla twórców natomiast to szansa, by zdobyć nie tylko dostęp do mediów, ale także do informacji o tym, jak eksperci postrzegają ich pomysły.

Kto może wziąć udział?

Wydarzenie skierowane jest do developerów mobilnych mogących zaprezentować grywalną wersje swojego projektu. Aby wziąć udział w Big Indie Pitch w należy wypełnić zgłoszenie na stronie Eventbrite (http://bipkrakow.eventbrite.co.uk) do środy 23 kwietnia. Wszystkie zgłoszenia zostaną zweryfikowane przez zespół Steel Media oraz Digital Dragons. Twórcy najciekawszych pomysłów zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w wydarzeniu i otrzymają szanse zaprezentowania się przed mentorami i przedstawicielami zagranicznych mediów.

Uczestnicy muszą zapewnić całość sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia prezentacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości organizatorzy proszą o kontakt z osobami odpowiedzialnymi za organizację wydarzenia: Elspeth Lawson - elspeth.lawson@steelmedia.co.uk (CC: Małgorzata Węgrzyn - mwegrzyn@kpt.krakow.pl, Jakub Wójcik - j.wojcik@1ndieworld.com).

Nie tylko mobile, czyli Indie Showcase

DD Indie Showcase to konkurs dla niezależnych developerów, w którym można wygrać wiele niezwykłych nagród ufundowanych przez partnerów DD, m.in.: 11 bit studios, Chartboost, Hewitt Packard oraz DICE+. DD Indie Showcase to także możliwość przedstawienia swoich produkcji na największej w Polsce biznesowej konferencji skierowanej do twórców gier. Podczas dwóch dni (8-9 maja) niezależni twórcy będą mieli okazję pokazać swój projekt setkom uczestników, w tym doświadczonym developerom, wydawcom, funduszom kapitałowym oraz dziennikarzom.

- Bardzo się cieszę że 1ndie World może pomóc w tym roku w organizacji DD Indie Showcase. Pula nagród jaką zgromadzili organizatorzy dla developerów niezależnych jest chyba największa jaką kiedykolwiek udało się zebrać na tego typu imprezie (Jakub Wójcik, Redaktor Naczelny 1ndie World).

- Niestety, nie mamy żadnego biznesowego, gamedevowego wydarzenia w Polsce. Są albo eventy ściśle tworzone pod GameDev – np. z wykładami o unity - albo targi stricte skierowane do graczy. Tymczasem Digital Dragons pokazało, że można w Polsce stworzyć imprezę biznesową dla developerów. To znakomite miejsce dla twórców gier - wykłady, prelekcje, panele dyskusyjne, i co najważniejsze, kontakty z innymi twórcami. A jeżeli jesteś zainteresowany stroną biznesową gamedevu możesz spotkać się z producentami oraz przede wszystkim z inwestorami (Artur Maksara, Flying Wild Hog).

Czym różni się The Big Indie Pitch od Digital Dragons Indie Showcase? BIP to bezpłatna impreza towarzysząca Digital Dragons, na którą obowiązuje osobna rejestracja. Impreza ta skierowana jest tylko do developerów tworzących gry na platformy mobilne, a przedstawianie swojej gry odbywa się w charakterze speed datingu. Natomiast DD Indie Showcase jest przeznaczone dla developerów tworzących na wszystkie platformy. W ramach DD Indie Showcase deweloperzy indie dostają specjalne miejsce przeznaczone do pokazywania swojej gry podczas dwóch dni konferencji. W DD Indie Showcase mogą wziąć udział posiadacze biletu na Digital Dragons dowolnego typu.

Digital Dragons

Przypomnijmy, że Digital Dragons 2014 odbędzie się w Krakowie już po raz trzeci. To największa w Polsce impreza skierowana do sektora cyfrowej rozrywki. W ramach Digital Dragons odbywa się szereg specjalistycznych wykładów dotyczących tajników produkcji gier: od gamedesignu przez programowanie, grafikę, aż po marketing i monetyzację. Organizatorzy Digital Dragons stawiają na rozwój relacji biznesowych pomiędzy developerami gier, wydawcami, firmami świadczącymi usługi pomocnicze oraz inwestorami. Co roku do Krakowa przybywają setki polskich i zagranicznych producentów gier.

Więcej informacji: DigitalDragons.pl.

Na podst. materiałów Digital Dragons

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GryIndie