Startups

Polska aplikacja How Are You zadba o Twój dobry nastrój

Tomasz Krela
Polska aplikacja How Are You zadba o Twój dobry nastrój
7

Budzisz się i myślisz tylko, by ten dzień się skończył. Marzysz, by zaszyć się w domu i uciec przed całym światem. Spadek nastroju, czy to już depresja? Nie ma się co naśmiewać i bagatelizować powtarzających się gorszych dni. Tak też postanowili twórcy polskiego start-upu oraz aplikacji mobilnej „Ho...

Budzisz się i myślisz tylko, by ten dzień się skończył. Marzysz, by zaszyć się w domu i uciec przed całym światem. Spadek nastroju, czy to już depresja? Nie ma się co naśmiewać i bagatelizować powtarzających się gorszych dni. Tak też postanowili twórcy polskiego start-upu oraz aplikacji mobilnej „How Are You”, którzy chcąc zadbać o nasze dobre samopoczucie, ruszają na podbój świata!

Jeżeli myślicie, że How Are You jest kolejną bzdurną aplikacją lub klonem Flappy Birds, to bardzo się mylicie. Aplikacja przeznaczona na smartfony z systemem Android oraz iOS ma służyć jako nasz wirtualny dziennik nastroju. Każdego dnia na naszej drodze pojawia się wiele sytuacji, które powodują u nas całą masę stresów, lęków, a czasami i łez. Jednak trzeba nad takimi sytuacjami panować i znać siebie na tyle, by wiedzieć, kiedy sięgnąć po fachową pomoc innych osób.

Pomóc w tym ma właśnie ta niecodzienna, dostępna w polskiej wersji językowej, aplikacja. Pozwoli na pełne monitorowanie, a następnie analizowanie naszego nastroju tak, by móc stwierdzić, czy wahania nastroju są tylko „wypadkami przy pracy”, czy niestety objawami, np. depresji. How Are You pozwala na pomiar naszego nastroju dzięki przeprowadzeniu testu, składającego się z szeregu pytań.

To dzięki codziennemu wykonywaniu testów, które zajmą tylko kilka minut, będzie można prześledzić, jak się kształtuje Wasz nastrój na przestrzeni poszczególnych dni lub nawet pór dnia. Dzięki tak prowadzonemu dziennikowi będzie można w łatwy sposób przyporządkować dane wydarzenia do tego, jak wpływały na nasze samopoczucie w danych dniach. Analizując dane, które można eksportować do arkusza kalkulacyjnego, będzie można je samemu, z przyjacielem lub lekarzem przeanalizować i ustalić, co powoduje wzrost lub spadek dobrego nastroju. Według twórców aplikacji, pomoże ona w terapii, kładąc nacisk na niebagatelny aspekt samoświadomości.

 

How Are You, oprócz możliwości przeprowadzenia testu, pozwala na porównanie swoich wyników z innymi osobami na świecie, korzystającymi z tej aplikacji. Możliwe jest również śledzenie oraz analizowanie okoliczności, w których rozwiązywaliśmy test i czy np. lektura romansidła nie wpłynęła na nas tym raz w negatywny sposób. Aplikacja ta odpowie również na pytanie, jaka jest nasza najlepsza oraz najgorsza pora dnia, jaka emocja jest dominująca w naszym przypadku.

Funkcje diagnostyczne polskiego startupu to nie wszystko. Aplikacja zaserwuje nam również naukowe porady, w jaki sposób możemy skutecznie poprawić swój nastrój. Możliwe jest również wzięcie udziału w 30 dniowym programie poprawy nastroju. How Are You zapowiada się bardzo ciekawie, nie jest to tylko i wyłącznie aplikacja mająca służyć zabawie, a przede wszystkim poprawie jakości życia. Jedni zarzucą, że jest to rozbudowany notatnik - jednak byłbym daleko ostrożny z takimi stwierdzeniami. Przydatność tej aplikacji oraz skuteczność programu poprawy nastroju była weryfikowana metodami naukowymi i uzyskane dane wskazują, że możliwa jest poprawa nastroju użytkowników aplikacji o 18% w ciągu 21 dni. Pozostaje wierzyć i samemu się przekonać o jej skuteczności. Aplikacja kosztuje około 6 złotych, warto zainwestować te kilka złotych w poprawę naszej jakości życia. Sądzę, że będzie to znacznie lepsza inwestycja, niż w dwa piwa – które dla wielu osób są lekiem na całe zło tego świata.

Nie ulega wątpliwości, że powstaje kolejny bardzo ciekawy projekt realizowany w Polsce, który ma szanse zaistnieć na międzynarodowej arenie. Sukcesów nigdy zbyt wiele, dlatego też trzymam kciuki za cały zespół Quantum Lab Co.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu