Gry

Cyberpunk 2077 w wersji 1.5 już jest! Wsparcie dla PS5 i Xbox Series X|S i kilka nowości w grze

Piotr Kurek
Cyberpunk 2077 w wersji 1.5 już jest! Wsparcie dla PS5 i Xbox Series X|S i kilka nowości w grze
9

CD Projekt RED przedstawia aktualizację 1.5 do Cyberpunk 2077. Oprócz masy nowości w grze wpływającej na rozgrywkę, pojawia się wsparcie dla konsol nowej generacji.

Tak jak obiecywano, dziś miała miejsce prezentacja REDstreams przybliżająca zmiany, jakie zawitają do Night City w grze Cyberpunk 2077. Choć od premiery najnowszej produkcji studia CD Projekt RED minęło już sporo czasu, twórcy starają się jak mogą, by dostarczyć graczom tytuł, który obiecywali. A jak wiadomo, listopad 2020 do najlepszych w historii polskiego studia nie należal i przez długie lata będzie się o nim mówiło.

Cyberpunk 2077 1.5. Wsparcie dla nowej generacji i wiele zmian w grze

Poza wersją na nowe generacje w Cyberpunk 2077 debiutuje aktualizacja 1.5. A co się w niej zmienia? To przede wszystkim przeprojektowany system umiejętności i atutów pozwalający na jeszcze lepsze dostosowanie klasy postaci i jej zdolności wykorzystywanych w czasie walki. Największą zmianą jest zastąpienie drzewka umiejętności Skradanie się na Ninjutsu, aby lepiej odzwierciedlić atuty, które zawiera.

To, na co twórcy zwracają również uwagę to nowy system ruchu ulicznego, zachowania samochodów i innych pojazdów oraz przechodniów. To odpowiedź na krytykę, która pojawiła się tuż po premierze gry. Mieszkańcy Night City reagują na poczynania gracza i jeśli jest wobec nich agresywny, część z nich odpowie tym samym - wyciągając broń i starając się bronić. Przechodnie już nie zatrzymują się i kucają bezmyślnie, tylko odpowiednio reagują na to, co dzieje się na ulicy.

Podobnie kierowcy samochodów. System "Panic driving" sprawia, że jeśli zobaczą jakieś niebezpieczeństwo, będą starali się go uniknąć poprzez np. zjeżdżanie z ulicy i ucieczka po chodniku. A jeśli jesteśmy już przy samochodach, aktualizacja 1.5 wprowadza tryb palenia gumy po przytrzymaniu przycisku gazu i hamowania jednocześnie. Ulepszono również symulację silnika i skrzyni biegów oraz poprawiono perspektywę pierwszoosobową we wszystkich pojazdach.

Cyberpunk 2077 1.5. Co nowego?

W grze pojawiają się też nowe bronie z kilkoma wariantami kolorystycznymi - to jedna z nowości w DLC debiutujących w wersji 1.5. Karabin maszynowy typu Power "UMBRA" Darra Polytechnic i pistolet maszynowy typu Power "Guillotine" Budget Arms znajdziecie w sklepie Wilsona 2nd Amendment w megabloku H10. Wraz z nimi do asortymentu dołączą 4 nowe lunety oraz nowe hamulce wylotowe.

Aktualizacja 1.5 wprowadza również możliwość zmiany wyglądu V. To drugie z trzech nowych DLC. Wystarczy zajrzeć do lustra łazienkowego w mieszkaniu i skorzystać z kreatora postaci. Nowa fryzura, kolor włosów, makijaż i piercing - a to chyba oznacza, że nie będzie stylistów, o których wspominano w kilku ostatnich przeciekach. Potwierdziły się za to informacje o możliwości zmiany wystroju mieszkania - to DLC numer trzy. Do wyboru jest 6 wersji kolorystycznych. Możliwe jest też wynajęcie innych apartamentów znajdujących się w różnych dzielnicach Night City. Każde z nich różni się wyglądem i układem, jednak nie wpływa znacząco na samą rozgrywkę, choć wszystkie współdzielą jeden schowek na przedmioty V.

Zmian wpływających na rozgrywkę jest naprawdę sporo. Wszystkie znajdziecie na stronach Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 na nowych konsolach. Dwa tryby graficzne

Gra na konsolach nowej generacji oferuje dwa tryby graficzne: Performance oraz Ray Tracing. Pierwszy z nich to 60 klatek na sekundę i dynamicznie skalowane 4K. Ten drugi to 30 klatek na sekundę z dodatkowymi efektami graficznymi, w tym śledzeniem promieni oraz wysokiej jakości SSR. Właściciele Xbox Series S będą musieli zadowolić się rozdzielczością 1440p i 30 klatkami na sekundę.

Cyberpunk 20177 w wersji 1.5 dostępny jest już teraz. Aktualizacja jest darmowa i pobierana będzie automatycznie na wszystkich platformach. Aktualizacja dla PS5 wygląda nieco inaczej. By móc zagrać w Cyberpunk 2077 w wersji "next gen" na konsoli, trzeba pobrać odpowiednią wersję gry - pojawi się ona w bibliotece gier z odpowiednią ikoną.

Jeśli nie kupiliście wcześniej Cyberpunk 2077 i chcecie sprawdzić, jak gra sprawdza się na nowej generacji konsol, możecie pobrać wersję Trial pozwalającą na granie przez 5 godzin z możliwością przeniesienia zapisu do pełnej wersji gry.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu