Gry

Cyberpunk 2077 także w przeglądarce, bo trafi na Google Stadia!

Konrad Kozłowski
Cyberpunk 2077 także w przeglądarce, bo trafi na Google Stadia!
32

Niektórzy pytali nawet o to w czerwcu tego roku, a odpowiedź nadeszła dziś wieczorem - Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED trafi do usługi streamingowej Google Stadia!

Prawdziwy szał na Cyberpunka 2077 dopiero się zacznie, bo premiera gry dopiero przed nami, ale twórcy wraz ze swomi partnerami regularnie podsycają atmosferę. Wszystko dlatego, że dzisiejsza konferencja Google na Gamescom rozpoczęła się od prawdziwego hitu - ogłoszono, że gra CD Projekt RED będzie dostępna w wersji streamingowej na Google Stadia. Oznacza to, że w Cyberpunka 2077 będzie można zagrać w... przeglądarce internetowej.

Wszystko, co musisz wiedzieć o grze Cyberpunk 2077

Filmy, seriale, muzyka, książki, a teraz gry - każdy rodzaj multimediów staje się dostępny w ramach abonamentu i streamingu. Na to, by rozgrywka przez sieć była komfortowa i przyjemna czekaliśmy naprawdę długo, ale powoli staje się to faktem. Poza Google, podobne rozwiązanie szykuje Microsoft z Project xCloud, a Sony prawdopodobnie rozszerzy dostępność PlayStation Now. Ale to właśnie na Google Stadia trafi Cyberpunk 2077, więc jest to kolejna obok PlayStation 4, Xbox One i pecetów platforma, gdzie obecny będzie hit z Keanu Reevesem.

Lista gier, które będą dostępne w usłudze nie jest zbyt obszerna i nie znajdują się na niej tylko najbardziej znane tytuły. Jeszcze mniej optymistyczną kwestią jest lista krajów, gdzie będzie dostępna Google Stadia od początku działalności - Polski na niej nie znajdziemy i na pewno nie trafi tam zbyt prędko, biorąc pod uwagę dostępność innych tego typu i podobnych rozwiązań.

Podpowiadamy, w co zagrać i co obejrzeć przed premierą Cyberpunk 2077

Nie wiadomo, czy Cyberpunk 2077 będzie oferowany na Stadia od pierwszego dnia, czyli premiery która nastąpi 16 kwietnia 2020 roku, ale nie sądzę, by miało to nastąpić o wiele później. Perspektywa uruchomienia tak rozbudowanego i nowoczesnego tytułu w oknie przeglądarki wydaje mi się dzisiaj nawet odrobinę futurystyczna, dlatego z ciekawością będę wyczekiwał i tej premiery.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu