Komputery i laptopy

Logitech pokazuje, że klawiatura mechaniczna nie musi być toporna

Kamil Pieczonka
Logitech pokazuje, że klawiatura mechaniczna nie musi być toporna
17

Klawiatura mechaniczna od zawsze kojarzy mi się z topornym designem oraz dużymi rozmiarami. Ta pierwsza przypadłość została w ostatnich latach naprawiona, bo na rynku nie brakuje bardzo ciekawych modeli tworzonych dla graczy, ale rozmiary i waga zostały. Logitech ma jednak na ten problem swoje rozwiązanie.

Logitech G915 Lightspeed i G815 Lightsync

Klawiatury mechaniczne mają swoich zwolenników, w ostatnich latach szczególnie pośród graczy, ale są też osoby, którym na klawiaturach z soczystym kliknięciem zwyczajnie wygodniej się pisze. Niestety klawiatur minimalistycznych brakuje, większość z dostępnych modeli nie należy do najmniejszych, a dodatkowo obudowa zawsze musi być "ozdobiona" gamingowymi wstawkami. Taki design jest pewnie fajny jak ma się naście lat, a nie gdy potrzebujemy zwyczajnie wygodnej, mechanicznej klawiatury.

Wygląda jednak na to, że rozwiązanie między innymi mojego problemu przygotował wreszcie Logitech. Jego najnowsze klawiatury mechaniczne oznaczone symbolami G915 Lightspeed oraz G815 Lightsync, nie tylko są bardzo małe ale też bardzo niskie. Firma chwali się, że wysokość 22 mm jaką udało jej się osiągnąć to najniższa wielkość na rynku. Nie sprawdzałem co prawda czy tak faktycznie jest, ale jak sami widzicie na zdjęciu tytułowym, klawiatura faktycznie ma bardzo niski profil.

Poza tym to nadal pełnoprawny mechanik dostępny z trzema różnymi rodzajami przełączników. GL Clicky to tradycyjny przełącznik z głośnym kliknięciem, GL Tactile jest nieco bardziej zachowawczy i nie generuje tyle hałasu, a GL Linear działa liniowo, oznacza to, że nie ma wyraźnego kliknięcia po naciśnięciu klawisza. Oczywiście jak przystało na model dla graczy, każdy klawisz jest podświetlany diodą RGB, która pozwala na konfigurację niemal dowolnego koloru.

Poza standardowymi przyciskami do dyspozycji mamy też 5 klawiszy specjalnych - G1-G5 po lewej stronie oraz kolejne 8 nad klawiaturą które pozwalają np. na wyłączenie WiFi czy Bluetooth. Jedyna różnica między G915, a G815 to fakt, że ta pierwsza jest bezprzewodowa. Logitech zapewnia, że opóźnienia nawet w przypadku połączenie bezprzewodowego nie przekraczają 1 ms, a baterie pozwalają na 30 godzin pracy z maksymalnym natężeniem podświetlenia. Czas ładowania to 3 godziny.

m.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu