Gry

Acer Predator XN253QX - 240 Hz i czas reakcji G2G do 0,4 ms

Jakub Szczęsny
Acer Predator XN253QX - 240 Hz i czas reakcji G2G do 0,4 ms
1

Wśród czytelników serwisu Antyweb nie brakuje zapalonych graczy - ci powinni zainteresować się najnowszym produktem skierowanym do tej grupy - monitorem Acer Predator XN253QX. Jak przystało na obecne standardy, maszynę wyposażono w technologię NVIDIA G-Sync, a także Fast Liquid Crystal, która istotnie skraca czas reakcji. (0,4 ms GTG)

Monitor wyświetla treści w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) przy częstotliwości odświeżania na poziomie 240 Hz, co przekłada się na bardzo płynny obraz - tak istotny w dynamicznych grach. Obsługa NVIDIA G-Sync to natomiast gwarancja braku efektu zrywania obrazu oraz efektownie wyglądające rozmycia.

Interfejs GameView OSD w monitorze Acer Predator XN253QX pozwala na dostosowanie oświetlenia wyświetlanego obrazu oraz regulowanie poziomu czerni. Warto zwrócić uwagę na konstrukcję Zero Frame, która nie tylko nadaje atrakcyjnego wyglądu urządzeniu, ale również ułatwia konfigurację kilku monitorów. Producent chwali się także nóżką ErgoStand, która umożliwia wszechstronną regulację urządzenia. Co więcej, prosta konstrukcja nóżki umożliwia szybkie odpięcie od niej monitora i umieszczenie go na ścianie dzięki systemowi VESA.

Nie zapomniano również o funkcjach, które istotnie zwiększają komfort użytkownika: Acer VisionCare składa się z: Flickerless, BlueLightShield, ComfyView, które pomagają chronić oczy w czasie nawet bardzo długich sesjach grania. Przekątna wyświetlacza w monitorze Acer Predator XN253QX to 25 cali, natomiast jasność wynosi 400 cd/m², a kontrast 1000:1. Łączność odbywa się za pomocą portów DP 1.2 oraz HDMI 1.4 (po jednym). Miłym dodatkiem są dwa głośniki 2W zainstalowane w urządzeniu.

Acer Predator XN253QX - kiedy w sprzedaży i w jakiej cenie?

Polski oddział firmy podaje, że monitor wejdzie do sprzedaży we wrześniu - wyjściowa cena urządzenia ma wynosić 2199 złotych. Nie będzie to więc najtańszy sprzęt dla graczy, jaki będzie można kupić.

Zobacz także: Acer stworzył komputer, jakiego jeszcze nie widzieliście

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu