Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Gry

Cyberpunk 2077: wszystko co wiemy o grze

Kamil Świtalski
11

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej oczekiwanych premier, a mimo wszystko o grze wiemy stosunkowo niewiele. Podsumujmy jednak wszystkie informacje, które do tej pory mamy na temat najświeższej produkcji CD Projekt RED!

Cyberpunk 2077 warszawskiego studia CD Projekt RED jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier. Po pierwszej zajawce (datowanej na 2012 rok) nie do końca wiedzieliśmy czego się po niej spodziewać. Mimo krótkiego teasera, Redzi skupiali się na szlifowaniu Wiedźmina 3 i Gwinta. Tegoroczne targi E3 przyniosły jednak nowy trailer (w którym, niestety, wciąż nie uświadczyliśmy ani grama rozgrywki), a także garść informacji na temat gry. Ponadto na targach nieustannie prowadzone są rozmowy z twórcami z których napływają kolejne informacje, a za zamkniętymi drzwiami wybrańcy mają mieć szansę zobaczyć pierwsze elementy rozgrywki. Nim o nich stanie się głośno pewnie minie jeszcze krótka chwila, ale podsumujmy zatem co już teraz wiemy o grze Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077: najważniejsze informacje

Gra bazuje na papierowej serii gier RPG Cyberpunk 2020. Kolorowe, najeżone neonami miasto będziemy mogli oglądać dzięki silnikowi REDengine 4 (tym samym, który użyto przy produkcji Wiedźmina 3). Produkcja ma oddać w ręce graczy ogromny teren rozświetlonego Night City, nad którym współpracują z twórcą systemu.

Świat się rozpada. Megakorporacje kontrolują wszystkie sfery życia z wysokości swoich megalitycznych biurowców. Poniżej, ulicami rządzą naszprycowane gangi, technoszumowiny, i dilerzy nielegalnego braindance’u. Pomiędzy nimi – mieszanina dekadencji, seksu i popkultury na tle okrutnych zbrodni, skrajnego ubóstwa i obietnicy nieosiągalnego American Dream.

Jesteś V, cyberpunkiem. W tętniącym życiem i technologią świecie wzmocnionych cybernetycznie ulicznych wojowników, błyskotliwych netrunnerów i korpohakerów zaczyna się Twoja opowieść.

Po wczorajszym trailerze pojawiło się wiele głosów ludzi, którzy zawiedzeni są kolorową stylistyką gry. Nie trzeba było jednak długo czekać na odkopanie starszych wywiadów, w których twórcy wprost mówili, że będzie to mroczny i rozpaczliwy świat.

Wczorajsza prezentacja zawierała też ukrytą w jednej z grafik wiadomość — możecie zobaczyć ją pod tym linkiem. Co przekazują nam za jej pośrednictwem twórcy?

  • gra będzie skupiającym się na historii RPG dla jednego gracza;
  • będziemy w niej tworzyć własnego bohatera;
  • Cyberpunk 2077 w wersji na PC będzie wypuszczony bez żadnych zabezpieczeń DRM;
  • nie uświadczymy tam mikropłatności — DLC zaś wyłącznie pokroju dodatków, które otrzymaliśmy dla Wiedźmina 3;
  • nie będzie tam ani grama mikropłatności.

Cyberpunk 2077: kiedy premiera?

Pytanie o premierę Cyberpunk 2077 jest jednym z tych, które zadawane jest wszędzie najczęściej. Tak jak wyżej wspomniałem: nadal nie pokazano rozgrywki, a i o samej grze wiemy stosunkowo niewiele. Każdorazowo na pytanie kiedy premiera Cyberpunk 2077 twórcy odpowiadają tak samo: kiedy będzie gotowe. Prawdopodobnie więc trzeba uzbroić się w spore pokłady cierpliwości.

Źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: